آلفابت در حال کار بر روی کفش های هوشمند برای کنترل وزن

بخش  علوم زیستی آلفابت بر روی کفش های هوشمند کار می کند که می تواند وزن و حرکات فرد را پیگیری کند و کاهش وزن را شناسایی کند. همانطور که توسط CNBC گزارش شده است، نشان داده شده است یک جفت نمونه اولیه به شرکای سرمایه گذار برای توسعه کفش داده شده است.

تغییرات ناگهانی  وزن فرد می تواند مشکلات سلامتی مانند نارسایی  قلب را نشان دهد. داشتن یک جفت کفش که می تواند با دقت وزن خود را پیگیری کند، می تواند راهی برای هشدار دادن به یک فرد از یک وضعیت جدی تر باشد .به محض اینکه شناسایی شود چه مقدار وزن کم شده است کفش ها هشدار میدهند.

اپل تازه ترین ساعت  خود را راه اندازی کرده است، که می تواند زمانی که فرد  تعادل خود را از دست می دهد تشخیص دهد. شرکت فرانسوی Helite کیت محافظ و جلیقه را برای اسکی بازان، دوچرخه سواران و سواران موتور سیکلت که هنگام سقوط تشخیص داده می شودساخته است. Helite همچنین Hip’Safe را کمربند برای افراد سالمند می سازد که کیسه های هوا را می پوشد تا بتوانند در یک سقوط از خود محافظت کنند.

معلوم نیست که این  پروژه هوشمند هوشمند فعال شود یا نه. با این حال،  اولین شرکتی نیست که کفش های هوشمند را دنبال کند. شرکت فرانسوی E-vone اعلام کردیک کفش ساخته که می تواند وزن خود را نیز اندازه گیری کند و در سال ۲۰۱۸ در CES به نمایش گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید