آنر(Honor) خبر از نسل جدید گوشی ها با دوربین سلفی پاپ آپ می دهد

  برای اولین بار در تاریخ هوآوی، زیر برند آنر دارای دوربین های سلفی پاپ آپ شکل خواهد بود.  این ویژگی گوشی های Honor 9X و ۹X Max هنگامی که با تکنولوژی اثر انگشت در کناره موبایل همراه شود، می تواند صفحه نمایشی بدون هیچ مانعی به شما هدیه دهد،به این معنا که دیگر هیچ برش یا اختلال در دید صفحه نمایش وجود نخواهد داشت.  طبق گزارش خبرگزاری اندروید آثریتی، این گوشی اواخر ماه جولای با قیمت پایه ۱۳۹۹ یوان و مدل ۹X Max در تاریخ ۹ آگوست  با قیمت ۲۱۹۹ یوان به بازار های چین خواهد آمد.

  از داخل، هر دو گوشی از چیپست جدید هوآوی با نام Kirin 810 که همراه با گوشی Nova 5 pro منتشر شد، استفاده خواهند کرد و این چیپست دومین تراشه ۷ نانومتری این کمپانی می باشد. مدل ۹X با ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و ۹X Max با ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت در دسترس عموم قرار خواهند گرفت. همچنین دوربین پشت این دو گوشی با یکدیگر تفاوت هایی دارد: مدل ۹X Max با سه دوربین و یک سنسور فوق گسترده دوربین قویتری نسبت به مدل ۹X با یک جفت دوربین  داراست. همچنین شما می توانید دوربین جلوی پاپ-آپ ۱۶ مگاپیکسلی را در بالای گوشی داشته باشید.

هر دو گوشی دارای صفحه ۶٫۵۹-اینچی ۱۰۸۰ LCD هستند، به همراه باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت و جک هدفون در کنار پورت USB-C. این مشخصات نشان از این می دهد که Honor 9X نیز می تواند گوشی قدرتمند میان رده مانند ۸X باشد.

  هنوز خبری از انتشار این مدل بیرون از کشور چین بدست نیامده است. Honor 8X حدودا یک ماه پس از انتشار در کشور چین به بازار های اروپا رسید. البته، با وجود تنش های تجاری میان آمریکا و هوآوی، حداقل می دانیم این گوشی با شکل و شمایل دلخواه ما به بیرون از چین راه نمیابد. البته مدیریت ترامپ چندی پیش گفته بود می توانیم گواهی هایی صادر کنیم تا مطمئن شویم خطری برای امنیت ملی کشورمان وجود ندارد، اما هنوز مشخص نیست این گواهی ها همکاری میان اندروید و این کمپانی را مانند قبل کند.