آیکون جدید Spotify بدترین سازگاری را با اندروید دارد.

 دو سال از معرفی آیکون های سازگار Spotify در Android O می گذرد و بسیاری از برنامه ها و توسعه دهندگان نیز از این برنامه استفاده می کنند. اگر شما به صفحه اصلی و کشوی برنامه نگاه کنید متوجه می شوید که از یک ماسک دایره ای یا مربعی استفاده می کنید، برخی از برنامه ها هر شکل آیکون را که در نظر داشتند حفظ می کردند. تا همین اواخر برنامه ی Spotify هم یکی از آن ها بود.

در حال حاضر این برنامه یک آیکون سازگار دارد…دقیقا چیزی که ما نمی خواهیم. Spotify دارای نوعی آرم است که به خوبی برای هر ماسک آیکن قابل استفاده است. همه ی توسعه دهندگان مجبور به استفاده از آن هستند، یعنی بدون توجه به شکل و امضای سه قوس که گاهی سیاه و گاهی سفید در وسط قرار دارد و همه چیز هم به رنگ سبز باشد. برنامه ای مثل WhatsApp با آیکون خود در هر به روز رسانی بازی می کند. Google Keep، Duo، Messages، یا حتی اینستاگرام، Pocket Casts، Pushbullet و بسیاری از برنامه های دیگر رنگ های مختلف را به عنوان پس زمینه به کار میبرند که طراحی منحصر به فردی دارند. در بسیاری از آیکون ها آرم وسط به طور ثابت طراحی می شود.

اما برنامه ی Spotify مجبور بود علامت دایره ای خود را در مرکز و آن را بر روی یک صفحه قرار دهد. به استثنای اینکه این بار به جای استفاده از یک پس زمینه ی سفید، از رنگ سیاه استفاده کرده است. این طرح رنگ برنامه ی Spotify’s بر روی اندروید استفاده شده، جایی که برنامه‌های بسیار کمی از یک پس‌ زمینه ی سیاه استفاده می‌کنند!

نتیجه چیزی است شبیه به یک آیکون که در ظاهر سازگار است، اما با یک دایره ی سیاه و سفید در اطراف یک دایره ی سبز که در وسط آن قرار دارد. در این حالت اگر یک تصویر زمینه ی تیره داشته باشیم، دایره ی سیاه اطراف آیکون نامرئی می شود و آیکون نسبت به سایر برنامه ها کوچک دیده خواهد شد. آیکون جدید برنامه ی Spotify برای برخی از کاربران در عرض یک هفته و برای برخی دیگر در زمان کمتری ارائه شده است. با وجود تغییر در سمت سرور، بسیاری از ما این آیکون را نداریم، در صورتی که در آخرین نسخه ی ارائه شده هستیم.