اجاق های هوشمند ژوئن در نیمه شب گرم می شوند، شرکت کاربران را مقصر می داند!

با گسترش روزافزون تکنولوژی دراین روز ها می توان محصولات هوشمندی را در اختیار داشت. بسیاری از این دستگاه ها که به هوشمند سازی محیط منزل شما کمک میکنند ممکن است کمی نگران کننده به نظر برسند. یکی از این محصولات فرهای هوشمندی است که یک بوقلمون بو داده را آماده می کنند و می توانند از راه دور توسط شما کنترل شوند. اما اختلال در کنترل آن ها ممکن است باعث شود که در نیمه شب روشن شوند و تا دمای ۴۰۰ درجه ی فارنهایت برسند.

طبق گزارشی که اشلی کارمن از The Verge عنوان می کند، این موضوع دقیقا همان کاری است که برخی اجاق های هوشمند countertop ژوئن انجام می دهند. طبق این گزارشات دست کم سه نفر از صاحبان این دستگاه ها شکایت کرده اند که دستگاه آن ها در طول شب روشن و گرم شده است. حتی در یکی از این اجاق ها سیب زمینی از قبل وجود داشته که روشن شدن فر منجر به سوختن آن شده است. با این حال خوشبختانه هیچ آتش سوزی منزلی در سطح گسترده گزارش نشده است.

در پاسخ به این حوادث مت ون هورن مدیر عامل ژوئن، صاحبان را مقصر دانست كه به طور تصادفی گزینه ی پیش گرم كردن را از طریق برنامه یا با دستورات الكس تنظیم کرده اند، اما هنوز هم می توان چنین استدلال كرد كه انجام این کار به این راحتی نباید باشد.

ژوئن بعدا تصدیق كرد كه تغییر در برنامه ی آن می تواند به جلوگیری از بروز چنین حوادثی منجر شود، به همین منظور در حال انجام به روز رسانی جدیدی برای برنامه ی iOS خود است. همچنین به روزرسانی برنامه ی Android نیز در دست کار است اما ارائه ی آن کمی زمان بر خواهد بود.

یکی از کاربران آسیب دیده گفته است که آن ها در هر شب قبل از رفتن به رختخواب جریان برق را از اجاق گاز خود جدا می کردند. ژوئن در این باره گفته است که در سال آینده اجاق های خود را به روز می کند، بنابراین آن ها می توانند بفهمند برنامه ای از پیش تنظیم نشده و مطمئن شوند دستگاه بعد از مدت معینی خاموش می شود. البته این توانایی جدید ممکن است به زودی عرضه نشود.