احتمالا دایرکت به نسخه مرورگر اینستاگرام خواهد آمد.

آزمون اینستاگرام نشان می دهد که احتمالا، پیام های دایرکت به مرورگرها خواهند آمد.

شرکت اینستاگرام همواره پیشنهاد هایی ارائه کرده که بیشتر روی نسخه موبایل تمرکز دارند، هرچند باید اشاره کنیم که در سال های اخیر، این تیم علاقه بیشتری به نسبت به نسخه های وب این سرویس انتشار تصویر، نشان داده است.

آخرین ویژگی که می تواند در آن مسیر برای رابط مرورگر اینستاگرام باشد، بخش پیام رسان دایرکت است.

یک محقق برنامه های کاربردی به نام Jane Manchun Wong کشف کرد که در طی هفته های گذشته، این شرکت متعلق به فیس بوک، در حال انجام تست های اینترنتی پیام رسانی خصوصی، برای وبسایت خود می باشد.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود، پیام های دایرکت خود را لبتاب، مرورگر موبایل و یا نسخه های دسکتاپ، ارسال و دریافت کنند. این اتفاق فرصت بهتری در اختیار این شرکت می گذارد تا به یک سرویس پیام رسان برای جامعه خود، که در حال حاضر بیش از یک میلیارد نفر از افراد دنیا را در بر میگیرد، تبدیل شود. 

Wong تصاویری از نسخه موبایل (مرورگر موبایل) تهیه کرده است که در شکل زیر آنها را می بینید. این تصاویر، صفحاتی را نشان می دهند که کاربران می توانند پیام های خصوصی شان را ببینند و مدیریت کنند.

در سال ۲۰۱۷، این شرکت یک برنامه پیام رسان مستقل به نام دایرکت (Direct) راه اندازه نمود، که همچنان در جامعه ای متشکل از افراد ۶ کشور دنیا در حال تست و آزمایش می باشد. تاکنون مشخص نشده است که آیا نسخه وب پیام رسان برای اینستاگرام، تاثیری بر روی این برنامه کاربردی مستقل (پیام رسانDirect) خواهد داشت یا خیر زیرا ناکارآمد بودنش در بیش از نیمی از بازارها، موجب نگرانی در مورد محبوبیت آن شده است.

راه اندازی پیام رسان مستقیم برای اینستاگرام در وب، غافلگیر کننده نخواهد بود زیرا پس از آنکه در سال ۲۰۱۴، فیس بوک به واتس اپ دست پیدا کرد، نسخه دسکتاپ سرویس پیام رسان این برنامه محبوب تلفن همراه، راه اندازی شد. همچنین نسخه وب سرویس پیام رسان فیس بوک، یعنی مسنجر، از سال ۲۰۱۵ ارائه شده است.