اختلال جهانی فیسبوک ، واتساپ و اینستاگرام.

فیسبوک امروز با مشکلاتی در بازکردن تصاویر و فیلم ها و بقیه ی اطلاعات در برنامه های خود مواجه شد و کاربران را برای باز کردن تصاویر در فیسبوک، باز شدن تصاویر و استوری ها در اینستاگرام و باز شدن پیام ها فایل ها در واتساپ با مشکل مواجه کرد.به گفته ی فیسبوک، آنها از این مشکل آگاه هستند و تلاش خود را می‌کنند که هرچه زودتر این ایراد را رفع کنند و به شرایط عاری بازگردند. طبق گفته ی Down Detector ،سایتی که بررسی اختلالات برنامه ها و سایت ها را انجام می‌دهد، این اختلال از ساعت ۸ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی آغاز شدند.البته این اشکال روی تمامی تصاویر موجود در اینستاگرام و فیسبوک اثر نگذاشته و برخی تصاویر باز می‌شوند و مشکلی ندارند اما برخی تصاویر باز نمی‌شوند.

down detector همچنین اعلام کرد که از برخی کاربران گزارش هایی را دریافت کرده که باز شدن پیام ها هم با مشکلاتی رو به روست. برنامه ها و وب سایت ها همیشه به دلیل پیچیدگی های خدماتی که ارائه می‌دهند، گاهی اختلالاتی را تجربه می‌کنند. اما حتی با وجود کوچک و جزئی بودن اختلال، به دلیل کاربران زیادی که از این برنامه ها استفاده می‌کنند، مشکلی بزرگ تلقی می‌شود.

قطع فیس بوک بر مجموعه ای از برنامه های محبوب تاثیر می‌گذارد، که کاربران زیادی متکی بر این برنامه ها کار خود را انجام می‌دهند.. این یک مشکل بزرگ است، زمانی که این سرویس ها به راهی کسب و کار و ارتباطات تبدیل شده اند ، هر ساعت آنها افلاین بودن آنها باعث ناراحتی کاربران و حتی ضرر مالی آنها می‌‌شود.