استفاده گوگل از مواد بازیافتی در موبایل ها

 گوگل در نظر دارد تا سال ۲۰۲۲ از مواد بازیافتی در تمام وسایل مصرفی خود استفاده کند.

همچنین این غول بزرگ جستجو می گوید تا سال بعد در اجزا  محصولات خود، مانند- بلندگو هوشمند گوگل هوم،پیکسل گوشیها-از کربن بی ضرر استفاده میکند.

گوگل در نظر دارد کربن را در محصولات خود کاهش دهد، این غول جستجو در روز دوشنبه خلاصه تلاشهای بی وقفه در زمینه تولید سخت افزاریی که، شامل پیکسل گوشهای هوشمند،بلندگو گوگل هوم،ترموستاتهای nest تشریح داد.

این شرکت گفته است که از مواد بازیافتی تا سال ۲۰۲۲ در تمام وسایل استفاده خواهد شد. گوگل گفته است که قبلا از پلاستیک بازیافت شده مصرفی در برخی از محصولات Nest خود استفاده کرده است،اما در نظر دارد در آینده از مواد بیشتر استفاده کند.

گوگل همچنین اعلام کرده که تا سال آینده از کربن بی ضرر در تمام محصولات تولیدی خود چه از طرف مشتری یا شرکت استفاده کند، این به این معنی است که از انتشار خالص دی اکسید کربن به جو جلوگیری خواهد شد، که معمولا با کاشتن درخت موجب کاهش یافتن کربن دی اکسید میشود.

سخنگوی گوگل با بیان اینکه برای رسیدن به کربن بی ضرر،گوگل با شرکای حمل ونقل برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای همکاری میکند.شرکت میگوید این به معنی استفاده حل ونقل بیشتر از طریق هوا به جای دریا است، برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای باقیمانده ,گوگل از پروژه”جبران کربن با کیفیت بالا” ازجمله پروژه‌ دفن گاز زباله و سیستمهای مدیریت پسماند حیوانات سرمایه گزاری خواهد کرد.

اعلامیه گوگل در حالی صورت میگیرد که غولهای فناوری سعی در رسیدگی به هزینه های محیط زیستی در زمینه الکتریکی دارند، کمپانی های گوگل و اپل هر ساله نسخه جدیدی از محصولات سخت افزاری خود را ارائه میدهند و دست کاربران را با آنچه میخواهند با محصولات قدیمی انجام دهند باز میگزارند.

اپل آزمایشگاهایی در شهر آستین و تگزاس به وجود آورده است که روشهای جدیدی برای بازیافتهای الکترونیکی را بررسی میکنند.

در سال گذشته گوگل شروع به انتشار محصولات زیست محیطی خود کرد که جزئیات محصولات ساخته شده و نحوه حمل و نقل آن را نشان می دهد.