انتشار اولین تصاوی رسمی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ

اگر حتی کمی اخبار مربوط به گوشی‌های هوشمند را دنبال کرده باشید می‌دانید که پرچم‌دار سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ که مجهز به قلم است در ۷ آگوست (۱۶ مرداد ماه) رونمایی خواهد شد. ما می‌دانیم که این گوشی مجهز به فن‌آوری ۵G خواهد بود، و به لطف رندر‌های ارائه شده در ماه ژوئن(خرداد ماه) تصویری از این گوشی در ذهن ماه نقش بسته بود. امّا اکنون ما تصویر واقعی این گوشی را شاهد هستیم. امروز اولین تصاویر رسمی گلکسی نوت ۱۰ توسط شرکت سامسونگ منتشر شد.

این تصاویر از منابع معتبر انتشار پیدا کرده‌اند و ما درباره‌ی مورد اعتماد بود آن‌ها شکی نداریم. با توجه به تصاویر منتشر شده سامسونگ قصد ندارد تنها با رنگ مشکی این گوشی‌ را روانه‌ی بازار کند بنابراین به جذابیت آن اضافه کرده است و یک الگوی رنگ آبی‌بنفش درخشان که قبلاً شرکت هوآوی در گوشی P30 Pro به کار برده بود استفاده کرده است.

در این تصاویر، ما می‌توانیم به صورت واضح یک دوربین ۳گانه که به صورت آرایه‌ای کنار هم قرار گرفته‌اند و برآمدگی بسیار کمی در پست گوشی ایجاد کرده‌اند را ببینیم. و همچنین سوراخ کوچکی که برای دوربین سلفی ایجاد کرده‌اند که به سختی ساختار یکپارچه‌ی صفحه نمایش را بر هم می‌زند. و کیفیت ساخت بسیار بالا همان چیزی که از پرچم‌دار ۲۰۱۹ سامسونگ انتظار می‌رود.

امّا چیزی که در این عکس‌های منتشر شده از گلکسی نوت ۱۰ می‌توان فهمید عدم وجود مکانی برای حسگر اثر انگشت است و این نشان دهنده‌ی آن است که حسگر اثر انگشت برای این گوشی در زیر صفحه نمایش کار گذاشته شده است. و دیگر اینکه یک دکمه‌ی فیزیکی کمتر از آنچه که ما معمولاً در گلکسی نوت‌های سامسونگ شاهد آن هستیم. حال باید دید که آیا سامسونگ دکمه‌ی پاور را حذف کرده است یا دکمه‌ی Bixby.

گرچه در تصاویر منتشر شده نمی‌توان دید امّا قبلاً شنیده بودیم که گلکسی نوت ۱۰ فاقد جک ۳٫۵mm است و دارای یک هدفون بلوتوثی است. همچنین دارای صفحه نمایش ۶٫۷۵ اینچی با دوربین سلفی ۱۰MP. چیپ‌ست به کار رفته در این گوشی اسنپدراگون ۸۵۵ (۷ نانومتری) است. دوربین ۳گانه‌ی این گوشی با دوربین اصلی ۱۲MP سنسور تله‌فوتو ۱۲MP و دوربین فوق عرض ۱۶MP و همچنین قابلیت TOF احتمالاً تصاویری با وضوح بالا را ارائه خواهد داد.