اپل کمپین باگ یابی را با افزودن ۱ میلیون دلار و سیستم macOS تقویت کرد

  بالاخره اپل برای محققین امنیت که  آسیب پذیری ها و مشکلات در macOS را پیدا می کنند، جایزه ای در نظر گرفت. در کنفرانس کلاه مشکی (Black Hat) امروز، اپل اعلام کرد که برنامه باگ یابی فعلی را برای دستگاه های macOS, tvOS, watchOS, و آی کلود گسترش خواهد داد.این ارتقا شامل جایزه ای ۱ میلیون دلاری برای پیدا کردن یک آسیب پذیری کدنویسی می شود.

  در حالی که اپل این سیستم جایزه دهی را سه سال پیش برای iOS به راه انداخته بود، محققین و عیب یاب ها تنها برای یافتن مشکلات گوشی های هوشمند اپل جایزه دریافت می کردند. macOS شامل آن نبود و این باعث شد تا عده ای عیب یاب کمپانی را مجبور کنند تا مسیر سیستم را عوض کند و هم اکنون اپل این برنامه را بسیار فراتر از تنها iOS گسترش داده است.

  اپل در های عیب یابی را به سوی محققین گشود

  آی کلود,iOS,tvOS,iPadOS,watchOS و macOS هم اکنون شامل این برنامه می شوند. اپل در حال حاضر درهای برنامه عیب یابی را به سوی تمامی محققین باز کرده  و حداکثر جایزه آن را نیز از سیصد هزار دلار قبلی دستخوش تغییر قرار داده است. بالاترین حالت ممکن برای جایزه ، یافتن آسیب پذیری در iOS است که هکر ها را قادر می سازد تا بدون هیچ ارتباط صاحب گوشی با دستگاهش، کنترل آن را بدست بگیرند.

  با این ارتقا در برنامه اپل، محققین بیشتری قانع می شوند تا مشکلات اپل را بیابند.اوایل امسال، یک محقق امنیتی، نقص فنی ای در macOS یافته بود اما نپذیرفت که آن را به اپل گزارش کند تا وقتی که کمپانی به کسانی که مشکلات امنیتی مک را می یابند، دستمزد کارشان را پرداخت کند.

  البته محققین دیگر نیز با گزارش مشکلات امنیتی به اپل مخالف بوده اند. اما هم اکنون اپل به کسانی که مشکلات iOS را می یابند ۱ میلیون دلار پرداخت خواهد کرد، اما  فروش این باگ ها و مشکلات امنیتی در بازار سیاه می تواند به مراتب سودمند تر از فروش آن به شرکت اپل باشد.