بازگشت نسخه ی دسکتاپ توییتر به کامپیوتر های مک

کمی پس از گذشتن یکسال از توقف برنامه ی توییتر در کامپیوتر های مک ، توییتر اعلام کرد که قصد دارد برنامه ی نسخه ی دسکتاپ خود را ، پس از آشکار شدن پروژه ی شرکت اپل به نام Catalyst برای macOS 10.15(کاتالینا) ، برگرداند و این توضیحی برای تصمیم سال گذشته ی توییتر مبنی بر کنار گذاشتن نسخه ی دسکتاپ خود در سیستم عامل مک می‌باشد.

توییتر،هفته گذشته در کنفرانس WWDC اپل اعلام کرد که این برنامه با Catalina در پاییز امسال عرضه خواهد شد و نسخه جدید شامل ویژگی های متنوعی مانند حالت تاریک، میانبرهای صفحه کلید، پنجره های چندگانه و اعلان ها خواهد بود.

در فوریه سال گذشته پس از به روز رسانی های متعدد ، توییتر برنامه ی خود را از روی اپ استور برداشت و به کاربرانش اطلاع داد که از این به بعد برای استفاده از توییتر از نسخه ی وب استفاده کنند.همچنین در مطلب دیروز خود به دلیل حذف این برنامه نیز اشاره کردند : پس از اینکه نسخه ی ios توییتر برای گوشی های آیفون شرکت اپل منتشر شد شرکت توییتر نمیتوانست به طور همزمان از هر ۲ برنامه پشتیبانی کند و به ناچار برنامه ی دسکتاپ خود برای سیستم عامل مک را حذف کرد.

توییتر همچنین اعلام کرد براساس پروژه ی Catalyst ، آنها می‌توانند از کد برنامه اشان در ios استفاده کنند و پس از اضافه کردن ویژگی هایی به آن ، نسخه ی دسکتاپ را به مک بازگردانند و همزمان با حفظ کارایی، ان را بهبود ببخشند.