بررسی گوشی iPhone XR

iPhone XR را می‌توان اقتصادی ترین تلفن همراه خانواده آپل محسوب کرد. این گوشی هم‌اکنون با قیمتی حدود ۷۵۰ دلار در بازار های جهانی به فروش می‌رسد.

در نظرسنجی های مختلف درباره ویژگی های آن ، باتری و رابط کاربری ، بالاترین رتبه را کسب کرده و در انتهای رتبه بندی ، دوربین گوشی کمترین امتیاز را از آن خود کرده است.

بعد از نسل های مختلف گوشی های آپل که صفحه نمایش OLED داشته اند، XR از صفحه نمایش LCD بهره می‌برد.  در این تلفن همراه جنس بدنه آلومینیومی است.

یکی از نقاط ضعفی که کاربران گوشی های آپل درباره iPhone XR اشاره می‌کنند، فقدان لنز telephoto در آن است، اما XR دارای پیشرفت هایی نسبت به نسل های گذشته است.

صفحه نمایش این گوشی ۶.۱ اینچ است و باوجود این صفحه نمایش نسبتا بزرگ ، به گفته کارشناسان ، بهترین عملکرد باتری را در بین تمام سری های مختلف گوشی های iPhone دارد.

از دیگر ویژگی های قابل ذکر این گوشی می‌توان به قدرت اسپیکر های آن اشاره کرد که صدا را کاملا واضح و بدون هیچ نویزی به گوش کاربر خود می‌رساند.

اپل دیگر در این سری گوشی های خود از دکمه خانه به صورت فیزیکی یا ۳D touch استفاده نکرده است و این امر موجب شده تا کاربران این گوشی ، در نقد این حرکت شرکت آپل از واژه فقدان بزرگ برای آن استفاده کنند.

اگر شما از دو سیم کارت به صورت همزمان در یک گوشی استفاده می‌کردید، این امکان در iPhone XR نیز برای شما فراهم شده‌است.

در آخر اگر فردی هستید که نیاز به فضای حافظه بیشتری دارید، ما نسخه ۲۵۶ گیگابایتی با قیمت ۹۰۰ دلار را به شما پیشنهاد می‌کنیم.