بررسی Apple Watch 5، برترین ساعت هوشمند بازار

Apple Watch 5 با قیمت مناسب خود، توانسته همچنان در لیست پرطرفدار ترین ساعت های هوشمند قرار گیرد. این ساعت هوشمند شرکت اپل حدود ۴۰۰ دلار قیمت دارد.

هنگامی که شرکت اپل در سال ۲۰۱۵ شروع به تولید ساعت هوشمند کرد، منتقدین معتقد بودند که این گجت های پوشیدنی، هرگز موفقیت فروش آیفون و یا آی پد را بدست نمی آورند. اما با فراگیر شدن گجت های پوشیدنی و کیفیت بالای این smartwatch ها، شرکت اپل جزو برترین تولید کنندگان در این زمینه قرار گرفت.

اگر تاکنون با smartwatch های شرکت اپل آشنایی نداشته اید، باید بدانید که این ساعت های هوشمند، توانایی ارتباط با گوشی  iphone 6s و مدل های بالاتر را از طریق بلوتوث دارد.

صفحه نمایش Apple Watch 5 نسبت به نسل های گذشته خود تغییری مهم داشته است. این صفحه نمایش همیشه روشن است و یکی از اصلی ترین دلایل برتری Apple Watch 5 بر سایر رقبا است.

 Apple Watch 5 میتواند در هر زمان و هر حالتی ساعت را به شما نشان دهد.

مهم ترین کاربرد تمام ساعت های هوشمند نشان دادن زمان است. این ویژگی برای هر کسی بسیار مهم است و اگر نقصی در آن وجود داشته باشد و یا ساعت نتواند در هر زمانی این وظیفه خود را انجام دهد، فروش چندانی نخواهد داشت.

شرکت اپل ادعا کرده است که این ساعت حتی ذر زمان دویدن شما در قطار و یا در هر زاویه ی دیدی، توانایی نشان دادن زمان را به شما خواهد داشت.

Apple Watch 5 نه سنگین است و نه کم نور. حسگر ضربان قلب آن به صورت یک برامدگی در زیر ساعت تعبیه شده است. این ساعت هوشمند بسیار خوش دست است و برخلاف ساعت های هوشمند دیگر به راحتی زیر آستین پیراهن شما قرار می‌گیرد. توانایی مقاومت به آب تا عمق ۵۰ متر، از دیگر ویژگی های این smartwatch است. این بدین معنی است که هنگام شنا کردن، اصلا نگران آسیب دیدن ساعت هوشمند خود نباشید.

وضوح مناسب صفحه نمایش در هر زمان و هر شرایط، از دیگر ویژگی های مثبت Apple Watch 5 است. طراحی مستطیل شکل Apple Watch 5 هم به جذابیت این ساعت هوشمند افزوده است.

شما هنگام دریافت پیامک یا اعلانی از طرف گوشی خود، لرزش و یک ارتعاش کوچک در ساعت هوشمند خود احساس می‌کنید. این ویژگی از اولین مدل های smartwatch شرکت اپل در آن ها قرار گرفته است.

ویژگی و برنامه ها

اگر فکر می‌کنید که Apple Watch 5 تنها برای نمایش ساعت و زمان است، سخت در اشتباه هستید.

برنامه ها و ویژگی ها متنوع و کاربردی زیاذی در Apple Watch 5 گنجانده شده اند.

شما برای دریافت اعلان های گوشی خود، کافی است یک بار بر روی صفحه نمایش ساعت هوشمند خود ضربه بزنید. شخصی سازی این اعلان ها و یا حتی جواب دادن به آن ها را به راحتی  با Apple Watch 5 انجام دهید. شما می‌توانید به برنامه Spotify متصل شده و موسیقی مورد نظر خود را انتخاب و کنترل کنید. ارسال اموجی و یا پاسخ سریع به پیامک ها از دیگر ویژگی های این ساعت هوشمند است. شما همچنین می‌توانید عکس های موجود در گالری خود را نیز تماشا کنید.

شخصی سازی تم صفحه نمایش و فونت های آن نیز از دیگر امکانات Apple Watch 5 است.

امکانات حوزه سلامت

کنترل میزان خواب شما، شخصی سازی آن و نشان دادن فعالیت های خواب به صورت نموداری تنها بخشی از امکانات Apple Watch 5 برای کنترل خواب شما است.

قرار دادن حالت ساعت هوشمند خود به ورزش های مختلف نیز، امکانات بیشتر و تخصصی تری را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته Apple Watch 5 به صورت خودکار فعالیت های ورزشی شما را رصد می‌کند. Apple Watch 5 به قدری فعالیت های مختلفی را پشتیبانی می‌کند که حتی حالت ماهی گیری نیز برای آن تعبیه شده است.

کنترل ضربان قلب شما به طور اختصاصی توسط Apple Watch 5 کنترل می‌شود. در طول یک ساعت بیش از ۱۲ بار ضربان قلب شما اندازه گیری می‌شود و در صورت وجود ضربانی غیر عادی، آن را به شما اطلاع می‌دهد.

امکان جالیب دیگر  Apple Watch 5، گرفتن نوار قلب است. برای این کار کافی است تا انگشت خود را ۳۰ ثانیه روی صفحه نمایش گوشی قرار داده و حالت گرفتن نوار قلب را انتخاب کنید. پس از آن نوار قلب شما قابل مشاهده است و در صورت وجود مشکلی، Apple Watch 5 آن را به شما اطلاع می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید