بزودی باگ خاموش شدن گاه و بی گاه بعضی از OnePlus 7 Pro ها رفع خواهد شد

 

جدیدا باخبر شده‌ایم که بعضی از صاحبان OnePlus 7 Pro به مشکلی بزرگ اما نه فراگیر دچار شده‌اند: تلفن‌های همراه آنها، مخصوصا هنگامی که در حال کار می‌باشند، گاه و بی‌گاه خاموش می‌شود. تنها راه حل مشکل در این مواقع، ریبوت کردن دستی با نگه داشتن ترکیبی از دکمه‌ها می‌باشد. خوشبختانه، شرکت OnePlus هم به این موضوع آگاه است و هم در صدد رفع مشکل می‌باشد.

گزارشات ناشی از این خرابی، به گستردگی مشکلاتی که قبلا وجود داشته است نمی‌باشد، اما تعداد کسانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، حاکی از آن است که این یک مشکل بنیادی می‌باشد، که به نظر می‌رسد که اقلیت دستگاه هارا به دلایلی تحت تاثیر قرار می‌دهد. بزرگترین تبادل نظر درباره‌ی این موضوع در فورم های OnePlus، بیشتر از ۱۰۰ پاسخ تا به اینجا داشته است، اما پست‌های دیگری نیز در این‌باره وجود دارند.

کسانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، متوجه می‌شوند که تلفن همراهشان بصورت ناگهانی خاموش می‌گردد، اما با روش معمول روشن نمی‌شود. نگه داشتن همزمان دکمه‌ی افزایش صدا و پاور برای ریبوت کردن به روی حالت فَستبوت، به نظر باعث ری‌استارت شدن موفق دستگاه می‌گردد ( اما نگه داشتن دکمه‌ی پاور، به تنهایی کافی نیست). این مشکل تفاوتی در اینکه چه مدلی از ۷pro داشته باشید ندارد، و با اینکه بعضی از افراد که قبلا این مشکل را تجربه کرده‌اند در یکی دو هفته‌ی اخیر به مشکلی برنخورده اند، تعداد گزارشات کمی هنوز تا امروز ادامه داشته است.

قسمتی از مشکل ممکن است شناخته شده باشد، اما چیزی که باعث وقوع آن می‌شود هنوز معلوم نیست. یک توسعه دهنده‌ی کرنل، با نام pappschlump متوجه شد که هسته‌ی OnePlus7 Pros بعضی وقت ها به دلیل دستور اشاره (null pointer)  به یک آدرس مجازی خاص، دچار مشکل می‌شود. با نداشتن هسته‌ای (کرنل) که کار کند، تلفن همراه عملا از کارافتاده است تا زمانی که ری‌استارت شود.

بعضی از پشتیبانان گفته اند که شرکت از مشکل آگاه بوده است. برای تایید این موضوع ما به شرکت OnePlus رجوع کردیم و به ما گفته شد که “ما از این مشکل مطلعیم و برای رفع آن بروزرسانی ارائه خواهیم داد.” در حال حاضر، کسانی که با این مشکل مواجه هستند، حداقل راه حل فَستبوت را برای رفع موقت، در هنگام وقوع این مشکل دارند.

  • منبع:
  • OnePlus Forums
  • با تشکر از:
  • John Sonal