به روز رسانی سرویس Google My Maps پس از ۳ سال!!

سرویس Google My Maps به شما این امکان را می دهد تا نقشه ی سفارشی خود را بسازید. همچنین یک ابزار بسیار عالی برای برنامه ریزی شکارها، سفرها، برنامه های پیاده روی و تور ها می باشد. با این وجود مدتی است که Google My Maps محبوبیت خود را از دست داده است. این سرویس زندگی خود را سال ها پیش به عنوان یک برنامه برای مشاهده ی نقشه هایی که از قبل بر روی دسکتاپ ساخته شده، آغاز کرد.

پس از ۲ سال با نسخه ی به روز رسانی شده ی خود مورد توجه اکثر کاربران قرار گرفت، اما مدتی است که امتیاز آن در بین سایر برنامه ها به شدت کاهش یافته است. در حال حاضر با گذشت ۳ سال از معرفی آن، Google My Maps امکان ترسیم خطوط را به ارمغان آورده است. به نظر می رسد روند ترسیم خط چیز غیر قابل باوری باشد. برای این کار باید خطوط را با استفاده از نقطه ی مرکز در محور ترسیم کنید، روی دکمه ی + ضربه بزنید تا بخش مورد نظر شما دارای نشانه شود و سپس یک ساختار جدید شروع شود. گاهی بعد از اینکه انگشت خود را از روی صفحه نمایش جدا کردید، این ساختار جدید نمایش داده می شود.

هیچ دسته بندی هوشمندانه ای در خیابان ها و هیچ مفهوم زمینه ای بین نقاطی که قبلا روی نقشه ی خود رسم کرده اید دیده نمی شود ولی استفاده از آن جالب است. شما می توانید حدود خطوط را پس از بررسی منطقه ی مورد نظر ویرایش کنید. نسخه ی به روز رسانی سرویس Google My Maps درخواست های مجوز را در صورت تقاضا به همراه دارد، همچنین رفع اشکالات مختلف و بهبود عملکرد نیز در آن وجود دارد. نسخه ی جدید این سرویس در فروشگاه پلی در دسترس می باشد. همچنین می توانید فایل نصبی آن را نیز دانلود کنید.