به نظر شما آیفون میتواند ویروسی شود؟

اگر اخبار فناوری را دنبال کنید، درمی یابید که ما در یک بحران امنیتی از طرف ویروس ها و بدافزار ها هستیم. این تهدیدات همه دستگاه های متصل به اینترنت ما را دربرمی گیرند. بسیاری از مردم باور دارند که آیفون ها نسبت به ویروس ها یا بد افزارها ایمن هستند، اما برخی نیز در مورد این موضوع نگرانند.

آیا آیفون ها می توانند ویروسی شوند؟ مایک مورگنسنتر، افسر ارشد AV-Test می گوید \\\”در تئوری، بله! با این حال موانع عملی بسیار زیاد است و بعید است که یک کاربر عادی تحت تاثیر قرار گیرد.\\\” اما آسیب پذیری وجود دارد که می تواند توسط مهاجمان مورد سوءاستفاده قرار گیرد.

مردم تمایل دارند از واژه ویروس برای تمام بدافزار ها استفاده کنند اما از لحاظ فنی این اصطلاح به نرم افزاری که سیستم میزبان را آلوده می کند، خود را در یک برنامه قرار می دهد و سپس انتشار می یابد، گفته می شود. تنها درصد بسیار کمی از بدافزارها و نرم افزارهای مخرب برای تلفن های همراه هوشمند وجود دارد.

سیستم های iOS چطور امنیت را ایجاد می کنند؟

از آنجا که iOS یک اکوسیستم بسته است، کاربران فقط می توانند برنامه ها را از App Store نصب کنند که برنامه های آن کاملا توسط اپل بررسی شده اند.

البته این به این معنا نیست که غیر ممکن است که برنامه ای که مبتلا به ویروس است در App Store موجود باشد، در یک مورد مجرمان سایبری توانستند توسعه دهندگان یک برنامه چینی را با استفاده از یک نسخه تقلبی از یک ابزار توسعه اپل، فریب دهند!