به نظر میرسد همه شرکت های بزرگ به جزگوگل در حال ساختن هدفون هایی با کیفیت بالا هستند

در حال حاضر گزارش شده است هردو شرکت اپل و سونوز نیز در حال ساخت هدفون های فوق العاده رو گوشی هستند.

 

چرا ساخت هدفون های با کیفیت در دستور کار گوگل وجود ندارد؟

در اکتبر سال گذشته، مایکروسافت به طور مخفیانه مجموعه ای از هدفون های رو گوشی فوق العاده باکیفیتی را توسعه داد که در نهایت با عنوان هدفون های سطحی مایکروسافت به بازار عرضه شد.
فناوری کاهش نویز در این هدفون ها به طور مستقیم با استانداردقبلی یعنی باس رقابت میکند.
مدل QC35 و Sony WH-1000XM3.

در حال حاضر ما دو شایعه جدید در مورد هدفون های با کیفیت بالا از شرکت های بزرگ فناوری شنیده ایم:
اولین چیزی که دیگه خیلی برای ما تعجب برانگیز نیست اینه که  sonos  شرکت تولید کننده ی اسپیکرهای پیشرفته  قصد داره مجموعه ای از هدفون هایی رو منتشر کنه که احتمالا با پرچمداران سونی رقابت خواهند کرد.آن ها میتوانند تا سال ۲۰۲۰ این امر را محقق کنند.
دوم، ما یک شایعه شگفت انگیز شنیده ایم که اپل ممکن است کلاه خود را در بازار هدفون های  پیشرفته غوطه ور کندو در این بازار سرمایه گذاری کند. این برای ما تعجب آور است، زیرا اپل ۳ میلیارد دلار برای برند بیتز در سال ۲۰۱۴ پرداخت کرده است و از آن زمان تا کنون محصولات این مارک را در فروشگاه های خود و دیگر نقاط جهان فروخته است.در اصل، مجموعه ای از هدفون های اپل با تنوع بالا این شرکت را در رقابت بامحصولات خود قرار می دهد.
مایکروسافت در سال گذشته وارد میدان شده است و در حال حاضر Sonos و اپل احتمالا به فناوری هدفون های پیشرفته می رسند. در عین حال، شرکت های الکترونیک به طور کلی مانند TCL در بازار سرمایه گذاری متوسطی کرده اند .
این همه سوال مطرح می شودکه: گوگل کجاست؟
در حال حاضر دو مجموعه از هدفون های گوگل وجود دارد:باندهای پیکسلی گوگل و هدفون های گوشواره ای با این وجود، هیچ کدام از این محصولات گوگل به تکامل  نرسیده اند و کیفیتی بالا ندارند. شایدتنها نکته ای که بشود به آن اشاره کرد این است که هدفون های گوگل  صداهای اضافی را حذف می کنند.مخصوصا در مورد هدفون های پیکسلی گوگل باید گفت که استقبال خوبی پس از عرضه آنان نشد.بازار هدفون ها شلوغ است، بله، اما به نظر نمی رسد که اپل ساخت هدفون ها را متوقف کندو دست از سر این بازاربزرگ بکشد.

پس چرا Google از سرمایه گذاری بر روی بازار هدفون ها ناامیدشده و میخواهد ساخت هدفون ها را متوقف کند؟

گوگل ممکن است علاقه ای برای دسترسی به بازار هدفون های پرطرفدار نداشته باشد، اما این خبر از سوی اپل و Sonos ممکن است گوگل برای حفظ منافع خوددست به کارشود. همه درآمد اپل از آیفون نیست ، بنابراین برای تولید پول جدید نیاز به محصولات جدید دارد. اگر اپل سرمایه گذاری زیادی را بر روی مجموعه ای از هدفون هایی که اسم اپل را حمل می کنند، افزایش می دهد،در برابر آن گوگل ممکن است هیچ علاقه ای به سرمایه گذاری بر روی هدفون ها نداشته باشد اما تنها برای حفظ برابری با بهترین شرکت های جهان و باقی ماندن در این کورس همچنان دست از سر هدفون ها بر نمیدارد.    با این حال، اگر شمااز طرفداران گوگل هستید ، مجموعه ای از هدست های پیشرفته گوگل  احتمالا توقع شما را برآورده کنند. به خصوص اگر گوگل از Google Assistant استفاده کند. ما در مورد دسترسی سریع به دستیار در گوشی خود از طریق هدفون صحبت نمی کنیم – ما در مورد دستیار گوگل در حال کار با هدفون صحبت می کنیم، حتی اگر تلفن شما به هدفون متصل نیست. هدفون های اضافی به احتمال زیاد به اندازه کافی بزرگ خواهند بود که گوگل می تواند به راحتی سخت افزار را در داخل آن ها قرار دهد تا آنها را مانند یک اسپیکر هوشمند که روی سرتان قرار می گیرند، قرار دهیدو از آن لذت ببرید.البته این فقط یک ایده است، امااین را نشان می دهد که فقط به دلیل اینکه بازار هدفون های پیشرفته شلوغ است، به این معنا نیست که گوگل نمی تواند چیزی واقعا دلگرم کننده ارائه دهد.شما چی فکر میکنید؟ آیا شما تلفن های دارای هدفون مارک دار گوگل را خریداری کرده اید، اگر هدفون های گوگل به اندازه هدفون هایBose QC35 قیمت داده شوند از آن ها استقبال میکنید؟ نظرتون رو با ما در کامنت هاتون در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید