به گفته ترامپ، صدور مجوز برای محصولات هوآوی به موقع و مفید خواهد بود

  پرزیدنت ترامپ با همکاری و صدور مجوز برای ادامه همکاری کمپانی بزرگ هوآوی و دیگر کمپانی های آمریکایی موافقت کرد و این توافق را به موقع و در بهترین زمان ممکن خواند. به گفته روزنامه وال استریت ژورنال، این معامله همزمان با شروع مذاکرات آمریکا با چین آغاز یافته است.

  هوآوی در ماه می در آمریکا به لیست سیاه کمپانی های همکار این کشور افزوده شد. اما شرکت های آمریکایی می توانند به فروش تجهیزات و معاملات به این شرکت ادامه دهند، در صورتی که مجوز های لازمه برای اطمینان از امنیت ملی دریافت شود، به گفته ی وزیر تجارت ویلبر راس در اوایل این ماه. 

  توافق ترامپ بعد از ملاقاتی با غول های تکنولوژی در کاخ سفید، گوگل،کوالکام،اینتل،سیسکو، برادکام، وسترن دیجیتال و میکرون حاصل شد.

  کاخ سفید به وال استریت ژورنال گفت: ” مدیران ارشد اجرایی با حس عمیق پشتیبانی سیاست های ترامپ نظرات خود را شروع کردند و به محدودیت های خرید تجهیزات مخابراتی که توسط ترامپ گذاشته شده بود و هدف داشت تا امنیت ملی را حفظ کند، علاقه نشان دادند.آنها درخواستی برای صدور مجوز هایی مناسب جهت ادامه همکاری با این شرکت را از بخش تجارت کردند که با توافق پرزیدنت ترامپ همراه بود. همچنین گروه نسبت به تکنولوژی  5G مثبت اندیش بودند و آینده ای روشن برایش پیش بینی کردند.”

  رئیس شرکت میکرون سانجای مهروتا نیز در میان این گروه شرکت های تکنولوژی که برای ملاقاتی با پرزیدنت ترامپ و اعضای شورای اقتصاد ملی آمریکا به کاخ سفید آمده بودند، حاضر شده بود و این شرکت خبر حضور را طی ایمیلی تایید کرد.

  همچنین این شرکت ادامه داد: “ما اعتقاد داریم سرمایه گذاری های استراتژیک در زمینه تکنولوژی که  معاملات عادلانه و آزاد را میسر می سازند در رهبری آمریکا در بخش تکنولوژی و همچنین رشد اقتصادی در مجمع های جهانی تاثیرات مثبتی دارند”