به گفته مدیر عامل تسلا، خودرو های سری S و X این شرکت، به این زودی ها دستخوش تغییر نمی شوند

بسیاری از تولید کنندگان نگران آینده خواهند بود، اگر آن ‌ها در ترکیب خودرو های خود مدل‌ هایی داشته باشند که به همان صورتی که در هفت سال پیش معرفی شدند، بدون تغییر باقی بمانند. هرچند تسلا از این بابت نگرانی ندارد.

با وجود تغییرات جزئی و چند به روز رسانی فنی، مدل S سال ۲۰۱۹، تفاوت چشمگیری با مدلی که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، ندارد. این مساله باعث شد که مردم به این فکر بیفتند که آیا مدل S و نمونه کمی جدیدتر آن، مدل X، به زودی دچار تغییرات عمده ای در طراحی خود می شوند یا خیر.

مدیر عامل شرکت بزرگ تسلا، Elon Musk، در پاسخ به این سوال جواب منفی داد. او به مدل های S و X  که چند ماه پیش با تغییراتی اندک همراه بودند، نگاه می کند و می گوید که این همان چیزی است که ما می‌توانیم برای آینده انتظار داشته باشیم. از یک طرف، این موضوع احمقانه به نظر می‌رسد، اما از طرف دیگر، این خودرو ها شبیه به هیچ مدلی که تا حالا عرضه شده نیست و در تاریخ منحصر به فرد هستند.

Elon Musk در ۹ جولای ۲۰۱۹ گفت که: هیچ بازطراحی و ساختار جدیدی از مدل های S و  X نخواهیم داشت و تنها تغییراتی جزئی صورت می گیرند. مهم‌ترین تغییر در چند سال گذشته استفاده از مدل ۳ با راندمان بالا برای حالت رانندگی رو به عقب بود که اکنون برای حالت رانندگی رو به جلو هم، مورد استفاده قرار می گیرد. این کار سه ماه پیش به تولید رسید.

تصمیم ماسک از نظر تجاری هم معقول است. هم چنین وی معتقد است حتی یک طراحی جدید برای فضای داخلی ماشین هم نیاز نیست، با وجود این که سری های S و X همچنان از طراحی سنتی و قدیمی خود برخوردار هستند.

در دراز مدت مشخص نیست که چگونه قرار است این دو مدل خودرو به طرح های بزرگ شرکت تسلا مانند کامیون های پیشرفته و حوزه روباتیک، ملحق شوند و خدا می داند که Elon Musk چه چیزی در سر دارد.