تست سرعت BMW X7

وزن خودروی BMW X7 سری M50d حدود ۲۴۶۰ کیلوگرم اعلام کرده اند، این خودرو از نوع اسپرت نمیباشد اما فیلمی که از این خودرو موجود است و بارگزاری شده است نشان میدهد که این خودرو برای رانندگی در جاده های طولانی مناسب است.

خودروی BMW X7 به عنوان پرچمدار مدل SUV محصوب میشود، در یکی از اتوبان های آلمان تست و آزمایش شد، این گروه در کانال یوتیوب با اسم Autoa TopNL خووروهای مختلفی را برای تست سرعت امتحان و فیلم آن را منتشر میکنند.

موتور این خودرو ۶ سیلندر است، که با قدرت ۳۹۴ اسب بخار و گشتاور ۷۶۰ نیوتن بر متر ساخته شده است، موتور این خودرو حدود سه سال قبل تولید شد، شرکت BMW قصد ارتقا این موتور را به دلیل پیچیدگی و و پرهزینه بودن آن را ندارد.

طبق گفته و اعلام BMW، زمان ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۵٫۴ ثانیه است، این زمان حتی کمتر از زمان سوار شدن راننده به داخل خودرو است، البته خودروی X7 محدودیت های نیز دارد به گونه ای که حدود ۱۷٫۷ ثانیه زمان میبرد تا سرعت خودرو از ۱۰۰ به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد، به عبارت دیگر حدود ۲۳٫۲۸ ثانیه زمان میبرد تا این خودرو در حالت ساکن به سرعت ۲۰۰ برسد.

سرعت نهایی خودروی BMW 7X به ۲۶۰ کیلومتر برساعت میباشد، البته سرعت سنج های مدرن ۱۰ کیلومتر بر ساعت بیش از سرعت اعلام شده آن  میباشد.

البته خودروی BMW X7 تنها خودروی نیست که از این موتور استفاده کرده است، کمپانی volkswagon خودروی دارد که از هر نظر معیارهای یک موتور خوب را دارد، موتور آن دارای ۸ سیلندر ۴ لیتری و قدرت ۴۲۹ اسب بخار و نیروی کشتاوری ۹۰۰ نیوتن بر متر میباشد.

خودروهای که موتور آن ها دیزلی میباشند به نسبت قیمت و هزینه زیادی که در پی دارند ایده خوبی به نظر نمیرسند با این اوصاف هنوز بازار خوبی بخصوص در اروپا برای انواع این موتورها وجود دارد، با توجه گفته های مدیر عامل شرکت BMW این شرکت حداقل تا ۲۰ سال آینده از موتور دیزلی استفاده خواهد کرد.

برای خودروهای سنگین همچون X7 استفاده از موتورهای دیزلی کاری منطقی میباشد، اما سیستم برق رسانی آن به تدریج باید تعویض شود.