تسلا شارژ سریع را برای صاحبان مدل اس و مدل ایکس را رایگان و بی نهایت می کند

  خبر جدید منتشر شده از شرکت تسلا نشان می دهد شارژ سریع بی نهایت برای مدل اس و مدل ایکس مانند گذشته برگشته است و به این معناست که صاحبان این خودرو ها می توانند در هر ایستگاه شارژ سریعی توقف و ماشین های تسلایشان را در سریع ترین زمان ممکن بدون هیچ هزینه ی اضافی ای شارژ کنند.

  این تغییرات پیش تر از این توسط مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، ناپایدار خطاب شده بود. البته آخرین تصمیم این شرکت نشان می دهد که پیش گرفتن این روش برای بهبود بیزینس کمپانی مفید است.

  فروش ماشین های مدل اس اخیرا کاهش هایی پیدا کرده است که با رایگان کردن  ایستگاه های شارژ سریع در نتیجه کمپانی می تواند شاهد فروش بیشتر در مدل های ویژه به جای مدل ۳ شود.

  طبق یادداشت دیده شده توسط خبرگزاری الکترک(Electrek)، جایزه ی شارژ سریع بی نهایت تا زمانی که صاحب دستگاه، ماشین را در اختیار دارد وجود خواهد داشت اما تنها به صاحب متصل است و در نتیجه این قابلیت نمی تواند به کس دیگری منتقل شود.

  تا ماه ژانویه ۲۰۱۷، دسترسی به شارژ سریع مدل اس و مدل ایکس از ویژگی های پیش فرض دارندگان این خودرو ها بود- که البته در آن زمان محدودیت ۴۰۰ کیلووات در ساعت برای هر سال معرفی شده بود که بعد از آن صاحبان این مدل ها مجبور به پرداخت هزینه ای برای ادامه استفاده از قابلیت می شدند.

  البته گذاشتن محدویت برای میزان شارژ سریع عملی منطقی برای تسلا به حساب می آید، زیرا روزانه چندین خودرو جدید به جاده ها وارد می شوند، و در نتیجه کمپانی به سرویس های شارژ سریع بیشتری نیاز پیدا خواهد کرد که هزینه های شرکت را روز به روز بیشتر می کنند.

  به هر حال، مبالغ خرید ماشین ها نیز تکانی به خود داده اند، اگر رایگان کردن ایستگاه ها به معنای خرید بیشتر و بیشتر این مدل ها است، پس در نتیجه شرکت به این فکر افتاده است تا قیمت پایه خودرو ها را نیز بالاتر ببرد.

  در ادامه، ویژگی های نرم افزاری تسلا نیز روز به روز در حال پیشرفت هستند، از جمله ویژگی های افزوده شده اخیر شامل پشتیبانی از بازی های با کیفیت تر و قابلیت همخوانی با آهنگ است که طی ماه های پیش معرفی شده بودند.