تصاویر جدید از گلکسی Tab S6 با دوربین دوگانه

سامسونگ در حال کار بر روی تبلت جدید خود با نام گلکسی Tab S6 است. تا همین چند وقت پیش تصور ما بر این بود که احتمالاً شرکت سامسونگ اسم این گوشی خود را گلکسی Tab S5 بگذارد با توجه به این که گوشی‌ نسل قبلی گلکسی Tab S4 نام داشت. امّا بنا بر دلایلی شرکت سامسونگ از شماره‌ی ۵ صرف نظر کرده و شماره ۶ را برای این گوشی خود در نظر گرفته است. بنابراین ما منتظر خواهیم بود تا گوشی جدید سامسونگ را با نام گلکسی Tab S6 ببینیم که امروز چند تصویر از آن منتشر شده است. این تصاویر نشان دهنده‌ی یک نمونه‌ی اولیه از این گوشی هستند.

با توجه به لوگوی منتشر شده در تصویر دیگر شکی در اسم این گوشی وجود ندارد. این گوشی احتمالاً باعث تعجب نخواهد شد و اندروید ۹ (پای) را خواهد داشت. اگرچه ممکن است در هفته‌های آینده گوگل نسخه جدید اندروید را با نام ۱۰ Q منتشر کند ولی چون این گوشی در آگوست (مرداد ماه) منتشر می‌شود مطابق معمول از نسخه‌ی اندروید سال گذشته استفاده خواهد شد.

انتظار می رود این گوشی پرچم‌دار و با قدرت از چیپ‌ست اسنپدراگون کوالکام ۸۵۵ یرای کارآیی بالاتر استفاده کند. در سال ۲۰۱۷ در گلکسی Tab S4 با وجود اسنپدراگون ۸۴۵ از اسنپدراگون ۸۳۵ استفاده شده بود. صفحه نمایش Tab S6 سایز ۱۰٫۵ اینچی خواهد داشت با رم حداقل ۶GB با حافظه‌ی داخلی ۱۲۸GB و احتمالاً حافظه‌ی ۲۵۶GB به عنوان یک نسخه‌ی دیگر عرضه خواهد شد.

مطابق تبلت‌های نسل قبلی این تبلت هم دارای قلم خواهد بود که با توجه به خاصیت مغناطیسی که در پشت گوشی لحاظ شده است امکان چسبیدن و همچنین شارژ شدن قلم فرآهم شده است. و حدس ما این است که این قلم قابلیت بلوتوث هم داشته باشد.

دوربین دوگانه چیزی نبود که سامسونگ تا اکنون در تبلت‌های خود استفاده کند ولی آنطور که در تصاویر منتشر شده مشخص است سامسونگ قصد دارد این اتفاق را در گلکسی Tab S6 شروع کند. تا کنون هیچ گونه اطلاعاتی از مشخصات دوربین این گوشی در دسترس قرار نگرفته است. احتمالاً این گوشی با دو نسخه‌ی فقط WiFi و WiFi با LTE با رنگ‌های خاکستری، آبی، قهوه‌ای و صفحه کلید به عنوان لوازم جانبی از طریق شرکت سامسونگ به فروش برسد.

با توجه به زمان‌بندی جدیدی که انتشار پیدا کرده این گوشی احتمالاً با گلکسی نوت ۱۰ در ۷ آگوست (۱۶ مرداد ماه)عرضه خواهد شد یا در آخر آگوست (مرداد ماه) در رویداد IFA.