تغییرات در Chrome Beta 77 شامل چه مواردی می شود؟

نسخه ی کروم ۷۶ با تغییرات گسترده و ویژگی های جدیدی عرضه شد. ۷۶ در مقایسه با کروم ۷۷ یک آپدیت بسیار کوچکتر به نظر می رسد، اما چند ویژگی برتر به همراه خود دارد. ۷۶ پشتیبانی از جستجوی CSS در رنگ و طرح را اضافه کرده است و در هنگام تنظیم دستگاه به حالت تاریک، به سایت ها امکان می دهد یک تم تاریک را ایجاد و آن را به طور خودکار فعال کنند. کروم همچنین در حال کار بر روی یک ویژگی حالت تاریک اجباری است که در این به روز رسانی کمی بهبود یافته است.

این حالت برای اولین بار در چند نسخه ی پیش به عنوان یک فیلتر معکوس رنگی ساده ظاهر شد. همانطور که توسعه دهندگان XDA اشاره کرده اند، به نظر می رسد کروم اگر بیشتر از پیش زمینه های سفید برخوردار باشد قادر به معکوس کردن تصاویر نیست. گوگل هنوز تنظیمات این ویژگی را انجام نداده است و حتی تعداد کمی اشکال در مقایسه با Chrome 76 نیز وجود دارد.

احتمالا متوجه شده اید که چگونه برخی از برنامه های تلفن همراه کلید Enter را در صفحه کلید های مجازی خود تغییر می دهند تا مشخص شود که با فشار دادن این دکمه در واقع چه کاری انجام خواهد شد. به عنوان مثال اندروید اجازه می دهد تا دکمه ی Enter به یک نماد ارسال، یک فلش رو به جلو، یک علامت چک و موارد دیگر  تغییر کند. برنامه های وب نیز می توانند همین کار را انجام دهند و این ویژگی از Chrome 77 شروع خواهد شد. با ویژگی جدید enterkeyhint سایت ها می توانند به مرورگر بگویند که کلید enter چه عملکردی باید داشته باشد. برخی از این عملکرد ها عبارتند از: وارد، رفتن، انجام شده، قبلی و جستجو.

تاکنون راهی برای وارد کردن مخاطبین ذخیره شده در دستگاه های تلفن به برنامه های وب وجود نداشته است. البته حفظ حریم خصوصی نیز بی ارتباط با این موضوع نیست. Chrome 77 این امکان را با یک API انتخابگر مخاطب آدرس داده است، که به برنامه های وب اجازه می دهد صفحه ای باز و مخاطبین را انتخاب کند. پس از انتخاب سرانجام وقتی روی انجام شد ضربه بزنید، سایت می تواند به مخاطبی که انتخاب کرده اید دسترسی پیدا کند.