تلویزیون آنر ویژن(Honor Vision TV) اولین دستگاه هوآوی با سیستم عامل هارمونی(Harmony OS) خواهد بود

  هوآوی اولین دستگاه قدرت گرفته از سیستم عامل هارمونی را معرفی کرد: دو عدد تلویزیون هوشمند با نام های Honor Vision و Honor Vision Pro که هفته دیگر در چین در دسترس قرار خواهند گرفت. منبع اخبار: خبرگزاری گجت۳۶۰

  طبق گزارشات دیروز، هارمونی طراحی شده است تا نیاز شدید هوآوی به سیستم عامل  اندروید را کاهش دهد. از زمانی که در ماه می گوگل هوآوی را از استفاده از سرویس هایش منع کرد، این شرکت به دنبال جایگزینی برای آن بوده، اگرچه به گفته هوآوی، حدود دو سال است بر روی سیستم عامل هارمونی کار شده است.

  در نهایت، این سیستم عامل قرار است بر روی تمام گجت های پوشیدنی، کامپیوتر ها، تبلت ها در دسترس قرار گیرد اما فعلا تمرکز این کمپانی بر روی “صفحه نمایش های هوشمندی” همانند آنر ویژن است. همچنین هوآوی ذکر کرده است که اگرچه هارمونی برای استفاده روی گوشی های هوشمند بهینه شده اما قصد دارد تا زمانی که ممکن است از اندروید برای پرچم دارانش استفاده کند.

  در مبحث سخت افزار نیز تلویزیون ها دارای چیپست هونگو ۸۱۸ است، پردازنده ای هشت هسته ای که قابلیت پردازش تمامی تصاویر بر روی تلویزیون را دارد.همچنین آنها شامل صفحه ای با رزولوشن ۴k  و اندازه ی ۵۵ اینچ می باشند که می توانند به عنوان عضوی از دستگاه های هوشمند خانه تان بکار گرفته شوند. صفحه نمایش ها می توانند به کاربر اطلاعاتی همچون آب و هوا، وضعیت سفارش خرید و…. را نشان دهند و کنترل آنها از طریق گوشی های هوشمند نیز میسر خواهد بود.

  قیمت آنها از زمان شروع به ترتیب آنر ویژن و آنر ویژن پرو، حدودا ۵۴۰ و ۶۸۰ دلار خواهد بود.

  تفاوت هایی میان دو نسخه وجود خواهد داشت: نسخه پرو همراه با ۶ میکروفون و دوربینی پاپ آپ خواهد آمد که می تواند جهت تماس ویدئویی با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و سی فریم بر ثانیه به کار رود. همچنین نسخه پرو از ۶ اسپیکر ۱۰W بهره خواهد برد که نسخه معمولی تنها چهارتا از آنها را داراست.

  هوآوی چندین بار تاکید کرده است فعلا برای تست و آزمایش هارمونی از بازار های چینی استفاده خواهد کرد و سپس برنامه خود را برای عرضه جهانی اعلام می کند.

  هوآوی اولین شرکتی نخواهد بود که بازار تلویزیون وارد می شود. سال پیش، وان پلاس اعلام کرد که تلویزیون اختصاصی خود را خواهد ساخت و اخبار جدید از تکنولوژی بلوتوث گروهی، می تواند نشانه ای از عملی شدن این وعده باشد.