Xiaomi در سال ۲۰۲۰ دیگر گوشی هوشمند ۴G تولید نخواهد کرد!

رییس شرکت Xiaomi اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ دیگر گوشی های ۴G  این شرکت عرضه نخواهد شد. هدف از این کار، عدم تمایل و کاهش محبوبیت گوشی های ۴G در بین کابران عنوان شده است.

در کنفرانس اخیر برگزار شده شرکت Xiaomi ، لی جون بیان کرد که نگرانی های زیادی در صنعت تلفن همراه وجود دارد که گوشی های ۴G دیگر محبوبیت سابق را نخواهند داشت.

شرکت Xiaomi اولین شرکت ارایه دهنده گوشی ۵G در چین است. همین پیش زمینه خوب، مسولان این شرکت را برای تولید حداقل ۱۰ گوشی هوشمند ۵G در سال ۲۰۲۰ ترقیب کرده است.

شاید تکاپوی اپراتور های ارایه دهنده شبکه های تلفن همراه، به منظور ارتقا سیستم خود و بهبود سرعت اینترنت، از دلایل دیگر شرکت شیایومی برای این اقدام است.

Xiaomi در اواخر سپتامبر اولین گوشی هوشمند ۵G خود را با نام Mi 9 Pro در چین رونمایی کرد. این گوشی موفقیت چشمگیری را به دنبال داشت. شرکت شیوایومی هیچ عددی از میزان فروش آن را فاش نکرد و سعی کرد در سکوت خبری به کار خود ادامه دهد.

فروش خوب Mi 9 Pro تنها به خاطر قابلیت ۵G آن نبود. این گوشی هوشمند از دوربین ۳گانه نیز بهره مند بود. علاوه بر آن، صفحه نمایش ۶٫۴ اینچی و AMOLED نیز در فروش آن کمک شایانی کردند. قیمت تعیین شده برای اولین گوشی هوشمند با قابلیت ۵G نیز بسیار مناسب بود. Mi 9 Pro در ابتدا تنها ۵۲۰ دلار ارزش گذاری شده بود.

در حالی که انتظار می‌رود تولید گوشی های هوشمند ۵G در سال آینده افزایش داشته باشد، شرکت Xiaomi بیان کرده است که ما گوشی های ۵G را در رده های مختلفی عرضه خواهیم کرد تا هر کسی با هر توان مالی بتواند از گوشی های ۵G استفاده کند.

حال باید منتظر آینده بود و دید که چه سرنوشتی در انتظار گوشی های ۵G خواهد بود. Xiaomi که حضوری قوی در چین، هند، و اروپا دارد، به احتمال زیاد در گسترش گوشی های ۵G نقش عمده ای در آینده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید