توکیو ترافت تلفن همراهی که با خط زیبای infobar طراحی شده است

اگر پرسیده شود زیباترین گوشی که تا به حال ساخته و روانه بازار شده است چه نام دارد، اشخاص با توجه به خصوصیات خود پاسخ های متفاوتی میدهند، به عنوان نمونه آیفون ۴ برای بسیاری دلنشین و مورد پسند خواهد بود، یا گوشیدنوکیاوN9 با جنس پلاستیکی و پر از زرق و برق میتواند پاسخ خیلی از افراد باشد.

اما اگر از من بپرسید که زیباترین گوشی که تا به حال ساخته شده است چیست با توجه به نحوه نگارش، خط infobar کار نویتو فوکاساوا، یکی از مشهورترین و تاثیر گذارترین طراحان صنعتی در ژاپن مورد انتخاب من است، و با برند ۰+- شناخته میشود،.

فوکوساوا اولین تلفن همراه که با همچین خطی نوشته شده را ساخت، این موبایل در سال ۲۰۰۰ که صنعت گوشی در حال پیشرفت و ترقی چشمگیری بود طراحی و به بازار عرضه شد.

تولید کنندگان، شرکتهای مخابراتی، و مصرف کنندگان همگی به طور یکسان براین باور هستند که صنعت طراحی و گوشی به شکل وسیعی گسترش پیدا کرده است‌.

سام بلیفورد سر دبیر جنوب شرق اسیا در خصوص گوشی توکیو تریفت میگویید که پلی است برای معرفی تاریخ,  طراحی و فرهنگ ژاپن به دیگر مردمان جهان بدین منظور  هر یکشنبه اخر هر ماه برنامه ای برگزار میشود.

فوکوساوا خالق گوشی توکیو تریفت برای گوشی خود طراحی زوایا از خطfobar به شکل زیبای بهره برده است، و در دکمه ها از رنگهای گوناگون به صورت رنگارنگ به شکل پازل که به هم متصل هستند استفاده کرده است، به کارگیری رنگهای همچون قرمز، سفید و آبی یک روش کلاسیک و ارتباط نزدیکی با برند آن ایجاد کرده است.