تویتر به تویت‌های سیاستمدارانی که قوانین را رعایت نمی‌کنند برچسب می‌زند

تویتر در حال اضافه کردن یک برچسب به تویت‌هایی است که قوانین را نقض می‌کنند، با این وجود کاربر می‌تواند تویت را مشاهده کند، این قوانین برای افراد منتخب یا کسانی است که در یک اداره کار می‌کنند. این شرکت در ماه مارس اعلام کرد که چنین سیاستی را مد نظر قرار داده است و اکنون در حال اجرای موثر این اقدام است.

شما با یک هشدار برای دیدن تویت‌های علامت‌گذاری شده، مواجه خواهید شد. در این هشدار آمده است: ” قوانین تویتر در مورد رفتارهای توهین‌آمیز در این تویت اعمال شده است. با این حال، تویتر تصمیم گرفته است به خاطر اینکه ممکن است مورد علاقه عموم باشد آن را در دسترس باقی گذاشته است.”

شما این برچسب‌ها را در حساب‌های تأیید شده‌ای خواهید دید که حداقل ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده داشته باشند. یا مهم‌تر از همه یک مقام دولتی یا یک کسی که در ارتباط با امور دولتی باشد یا حتی یک شخصی که جانشین مقام دولتی است.

تویت اعلام کرده است که در برخی موارد، مانند تهدیدات خشونت‌آمیز مستقیم و یا سخن گفتن برای انجام خشونت علیه کسی، تویت‌ها احتمالاً در دید عمومی قرار نمی‌گیرد و آن‌ها حذف خواهند شد.

تویتر اظهار داشت که این برچسب در موقعیت‌های نادر اعمال خواهد شد و تویتهای علامت‌گذاری شده نیز در الگوریتم‌های جستجو مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بنابراین افراد کمتری به احتمال زیاد آن‌ها را خواهند دید. تویتهای برچسب‌گذاری شده در جستجو‌های امن، نمایش‌ تویت‌ها در صفحه اصلی، صفحات حوادث زنده و اعلامیه‌ها ظاهر نخواهند شد.

تویتر یک تیم اختصاصی برای اجرای هر چه بهتر این سیاست جدید راه‌اندازه کرده و در حال اعمال این سیاست‌های ضد خشونت است. این سیاست در راستای باقی ماندن در ادعای شرکت مبنی بر آزادی بیان می‌باشد. تویتر در یک وبلاگ نوشت که هدف اصلی آن “حفاظت از سلامت مکالمات عمومی” با اجازه دادن به مردم برای مشارکت با مقامات دولتی و نگهداری و ذخیره‌ی اظهارات آن‌ها است. آن‌ها به دنبال تعادل درست بین بیان آزاد، تقویت پاسخگویی و کاهش آسیب بالقوه ناشی از این پیام‌ها هستند.