درخواست سونی از کونامی برای حدف بازی \’PES 2019\’ از بازی های رایگان PS Plus

سونی اعلام کرد که در ماه جولای Pro Evolution Soccer 2019 دیگر یک بازی رایگان برای مشترکین PS Plus نخواهد بود و بازی Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition (که شامل Heavy Rain نیز می شود) جای آن را پر می کند. اما اگر شما تعجب کرده اید که چرا این تغییر رخ داده ‌است، اظهارات ناشر PES، کونامی، و سونی در مورد این موضوع زیاد واضح و روشن نیست، علاوه بر آن، اینکه چه کسی این درخواست را مطرح کرده‌ است هم جای سوال دارد.

سونی با صراحت به GameSpot گفت: ” این تصمیم از سوی شرکت سونی گرفته شده و بنابراین لطفا از سونی در این خصوص پرس و جو کنید.” هنگامی که سونی این خبر را اعلام کرد، مدیر برند اروپای PES به همان نشریه گفت که کونامی از این اتفاق غافلگیر شده ‌است. Lennart Bobzien گفت: “من واقعا نمی توانم بگویم چه اتفاقی افتاده است، زیرا امروز صبح وقتی که لپ تاپم را باز کردم، متوجه این موضوع شدم و واقعا نمی توانم در این باره توضیحی بدهم.”

سونی هیچ توضیح واضح تری در مورد این درخواست در بیانیه خود ارائه نکرد. این شرکت اعلام کرد:” ما تصمیم گرفته ایم که در این ماه ترکیب بازی های PS Plus را تغییر دهیم و بازی Detroit را ارائه خواهیم داد و این تصمیمی بود که به عنوان یک شرکت گرفته ایم و از هرگونه ناراحتی در این خصوص عذرخواهی می کنیم.”

این امکان وجود دارد که یک نوع مشکل قراردادی اخیرا رخ داده باشد که منجر به تغییر مسیر این شرکت شده باشد، همانطور که Eurogamer می ‌گوید، سونی ممکن است در تلاش برای جلب رضایت هوادارانی باشد که از گنجاندن PES در لیست بازی ها راضی نبودند. در هر حال، به نظر می‌ رسد که سونی از کونامی و همچنین بازیکنانی که مشتاقانه منتظر بودند تا بازی فوتبال را به عنوان بخشی از بازی های PS Plus تجربه کنند، آزرده ‌خاطر و عصبانی شده باشد.