دوربین های One Plus7Pro و Pixel3A در مقابل هم

 One Plus همیشه دستگاههایی با کیفیت بالا را ارایه داده اما در حال حاضر این کمپانی هم قیمت و هم کیفیت دوربین های خود را افزایش داده است.از سوی دیگر شرکت گوگل گوشی های سری پیکسل۳A را با نرم افزارهای خوب و سخت افزارهای عالی ارایه میدهد.اکنون دوربین های One Plus7Pro و Pixel3A را باهم مقایسه میکنیم.

وان پلاس۷پرو از پردازنده کووالکوم اسنپدراگون ۸۵۵ بهره میبرد اما پیکسل۳A از پردازنده کووالکوم اسنپدراگون ۶۷۰ استفاده میکند.این به این معناست که پردازش تصویر در پردازنده و GPU اصلی در پیکسل کندتر است.

در زمینه دوربین ها وان پلاس۷پرو در پشت از دوربین سه گانه ای با سنسورهای عالیش بهره میبرد،دوربین اصلی ۴۸مگاپیکسلی ۲۷میلیمتری و دیافراگم F/1.6 و دوربین اولتراوید ۱۶مگاپیکسلی ۱۷میلیمتری با دیافراگم F/2.6 و دوربین تله فوتو ۳مگاپیکسلی با دیافراگم F/2.4 و در جلوگوشی دوربین سلفی جلو ۱۶مگاپیکسل میباشد.این لنزهای اضافی در عکاسی دست شما را بسیار باز نگه میدارد.

Pixel3A کلا دو دوربین دارد یکی در پشت و یک دوربین در جلو، یک دوربین۱۲مگاپیکسلی ۲۷میلیمتری با دیافراگم F/1.8 و دوربین جلو سلفی ۸مگاپیکسلی با دیافراگم F/2 میباشد.

در زمینه دوربین سلفی وان پلاس۷پرو سایه هارا پر میکند و تصاویر زیباتر و شفاف تری را ثبت میکند.در طرف دیگر پیکسل۳A چهره های صاف را خنثی نمیکند و منافذ را در معرض دید شما قرار می دهد و عکس را همونجوری که هست نشان میدهد.هر دو دوربین دارای یک حالت پرتره جلویی هستند که این مورد در پیکسل چهره را تاریکتر نشان میدهد.

در مورد دوربین اصلی پیکسل۳A در زمان روز و روشنایی خوب و عالی عمل میکند و بسیار پیشرفته میباشد البته نمیتوان از لنزهای چندگانه وان پلاس۷پرو چشم پوشی کرد این لنزهای تله و زاویه گسترده بسیار در عکاسی تاثیر دارد.

عکس های ثبت شده با وان پلاس حتی در حالتHDRنیز از رنگ های طبیعی برخوردار نیست.عدم تعادل ایزو در تصاویر باعث میشود تا عکس های ثبت شده کمی ظاهر دانه دانه دارد و در محیط کم نور حالت محو دارند.

در پیکسل روشنایی پایین تصاویر از ایرادات اصلی این گوشی میباشد و در عکاسی از مناظر و ساختمان ها از رقیب خود عقب مانده است.