ربات بازویی برای صندلی چرخدار

این بازوی رباتیک برای صندلی چرخداری هرکاری از باز کردن درب تا آرایش کردن را انجام می دهد!

یکی از این دستگاه ها بازوی شرکت فناوری کانادایی kinova Robotics، Jaco است که یک بازوی رباتیک سبک وزن از جنس فیبر کربن است که می تواند به هر صندلی چرخداری که در بازار موجود است، متصل شود. این بازوی رباتیک که توسط کاربر کنترل می شود سه انگشت و شش درجه آزادی را برای کاربر فراهم می کند که موجب می شود بتوان آن را برای طیف گسترده ای از فعالیت های روزمره به کار گرفت.

سارا وولورتون، مدیر بازاریابی و ارتباطات در شرکت Kinova در گزارشی اعلام کرد: “این بازو می تواند به منبع باتری کاربر وارد شده و سپس با هر مکانیزمی که کاربر از آن برای کنترل صندلی چرخدار خود استفاده  می کند، کنترل شود. این شرکت ۱۲ سال است که در حال تلاش برای طراحی و بهبود این محصول برای افرادی است که دارای تحرک محدود هستند، می باشد. “
امروز Kinova Robotics دارای دفاتری در کانادا، آلمان و ایالات متحده است و بازوهای ربات این شرکت به خصوص برای انجام حرکات ظریف، به طور قابل توجهی پیشرفت داده شده اند.

سارا وولورتون، همچنین افزود: “این محصول به افرادی که توانایی حرکت کافی ندارند اجازه می دهد تا کارهای روزمره خود از قبیل نوشیدن، باز و بسته کردن درب ها و حتی کارهایی مثل آرایش را  به تنهایی انجام دهند. افرادی که قبل از استفاده از این بازو توانایی این کارها را نداشته اند، بعد از چند روز استفاده از این بازو، وقایع جالبی از موفقیت هایشان بیان می کنند که در واقع این بازو وسیله برای بازگشت اعتماد به نفس آنها و همچنین احساس رضایتمندی و افتخار آن ها بوده است.”