زمان قصه ، در هر موقعی : شما الان می تونید که به دستیار گوگل بگید که یک قصه از طریق گوشی هوشمندتون بگه

همه ی ما هر چند گاهی به یک زمان برای قصه نیاز داریم . و ما راجب پادکست های جنایات واقعی یا درام های سرسختانه نتفلیکس که تنها برای وقت گذرانی به آنها سر میزنیم ، صحبت نمی کنیم ، بلکه منظورهمون سبک قدیمی قصه گویی که کسی برای بچه های شما و یا حتی خود شما ( قضاوت با ما نیست ) قصه بگه است . دستیار گوگل میتواند همین کار را همین حالا هم از طریق یک بلندگوی خانگی گوگل انجام دهد ، اما از الان به بعد گوگل میتواند همین قابلیت را از طریق گوشی هوشمند و یا تبلت شما اجرا کند .

سرویس “برام یک قصه تعریف کن ” هم اکنون به زبان انگلیسی برای سیستم عامل های اندروید و ios در کشورهای استرالیا ، کانادا، هند ، انگلستان و ایالات متحده از طریق دستیار گوگل و آخرین ورژن Google Play Book app در دسترس قرار دارد . کاربران به سادگی میتوانند بگویند ” هی گوگل ، برام یه قصه بگو ” یا حتی ” هی گوگل برام یه قصه موقع خواب بگو ” و گوگل یک قصه کوتاه را به صورت تصادفی انتخاب میکند .

اگر شما تا به حال از سرویس ” برام یه قصه بگو ” از طریق Google Home , Home Mini , Home Max و یا Home Hub استفاده نکرده اید ، باید بگویم که قصه ها از سرویس پخش کتاب گوگل و از میان داستان های صوتی که هر کدام حدود ۱۰ دقیقه طول میکشند می آیند . قصه ها از داستان های کلاسیک مانند افسانه ای ایزوپ و برادران گریمز گرفته تا داستان های معاصر تر مانند سری های نیکلودئون شامل ” Blaze and the Monster Machines” ,” دورای ماجراجو ” و ” لاک پشت های نینجا ” متغیر هستند .

گوگل همچنین با فرارسیدن روز جهانی قصه گویی در روز شنبه ۲۷ آپریل ، سایر امکانات قصه گویی را در سرویس های خود مانند ” Read Along ” که یک تجربه چند بعدی قابل دسترس در بلندگوهای خانگی گوگل می باشد و به والدین این امکان را می دهد که داستان را با صدای بلند برای بچه های خود بخوانند و در طول قصه گویی از موسیقی و افکت های صوتی دستگاه استفاده کنند .