سامسونگ نرم افزار Quick Measure مبتنی بر AR که تنها بر روی گوشی گلکسی S10 5G کار می کند را ارائه می دهد.

می توانید با این نرم افزار اهداف بسیاری داشته باشید، یعنی می تواند به شما کمک کند راه خود را به راحتی پیدا کنید و یا در جهان هری پاتر غوطه ور شوید.

با استفاده از AR می توانید اشیاء اطراف خود را به سادگی با اشاره دادن دوربین تلفن به سمت آن ها اندازه گیری کنید.

گوگل در حال حاضر یک برنامه ی مبتنی بر AR را توسعه داده است که نیاز به تشخیص سطوح مسطح برای اندازه گیری دقیق اندازه ی آن ها دارد.

در حالی که این مفاهیم جذاب است، نرم افزار کنونی دچار نواقصی است و اغلب نمیتواند اشیائی را که می خواهید اندازه گیری کنید، شناسایی کند.

سامسونگ ساخت برنامه ی کاربردی خود را از سر گرفت، که به نظر می رسد دقیق تر از گوگل عمل می کند.

با این وجود این امر منطقی است، زیرا برنامه ی شرکت کره ای از زمان سنسور پرواز برای محاسبات خود استفاده می کند.

از تمام گوشی های فعلی سامسونگ، تنها گوشی گلکسی S10 5G دارای این سنسور می باشد و این ویژگی برنامه را منحصر به فرد برای همین دستگاه می کند.

علاوه بر محاسبه ی اندازه ی یک شی، سامسونگ می تواند محدوده، طول، عمق و فاصله خود را از شما برآورد کند، که باعث می شود تا توانایی برتری نسبت به نرم افزار گوگل داشته باشد و مورد توجه و استقبال قرار گیرد.

این برنامه به طور خودکار می تواند اشیاء را شناسایی کند و اندازه گیری های آن ها را در هنگام هدف گیری انجام دهد، همچنین به شما اجازه می دهد تا خطوط بین دو نقطه را به صورت دستی رسم کنید تا فاصله بین آن ها نیز محاسبه شود.

در نهایت شما می توانید به سرعت واحد های اندازه گیری مانند سانتیگراد و اینچ را با گزینه ی سوئیچ تغییر دهید، در این صورت به شما کمک می کند تا مشکل تبدیل واحدها را هم از بین ببرید.

اندازه گیری سامسونگ دقیق تر است، اندازه گیری های آن باید با توجه به داشتن حسگر عمق ToF دقیق عمل کند.

  متاسفانه، از آنجا که تنها گوشی گلکسی S10 5G دارای چنین سنسوری می باشد، ما نمیتوانیم خودمان آن را امتحان کنیم، اما جای تاسف است سامسونگ به سایر دستگاه ها اجازه ی اجرای این برنامه را هرچند با محاسبات دقیق تر نمی دهد.