سونی تا به امروز ۱۰۰ میلیون دستگاه PS4 فروخته است

    بر خلاف فروش های ضعیف اخیر پلی استیشن ، سونی توانسته است ۱۰۰ میلیون دستگاه PS4 بفروشد . به خاطر رسیدن به چنین عددی این فروش را سریع ترین فروش کنسول می دانند. در آخرین گزارش فروش ، سونی اعلام کرد که بین روزهای ۳۱ مارس و ۳۰ ژوئن، ۳٫۲ میلیون دستگاه فروخته ؛سونی از زمان عرضه کنسول به بازار تاآن زمان حدود ۹۸٫۶ میلیون PS4 فروش داشته و نتیجه اینکه در مدت ۵ سال و هفت ماه حدود ۱۰۰ میلیون کنسول فروخته است یعنی تقریبا دوماه سریع تر از Nintendo’s Wii.

     هم چنین سونی برای اولین بار اعلام کرد که مردم به جای این که دیسک های بازی را از بازار تهیه کنند بیشتر آن را از طریق دانلود دیجیتال میخرند و این روندی در جریان است.

      با وجود عمر ۵ ساله PS4 تا به امروز بازار آن هرگز کساد نشده بود ؛با توجه به فروش ۱۷٫۸ میلیونی آن در سال گذشته و ۱٫۲ میلیون در ۲۰۱۷٫با این حال فروشش در فصل اخیر افت شدیدی داشته و انتظار میرود در سال ۲۰۱۹ از آن چه پیش بینی میکرده نیز کمتر بفروشد که زنگ هشداری برای سونی است.

    یک توقف تدریجی در فروش PS4 پیش بینی میشود که البته می تواند به دلیل ورود محصول جدید سونی یعنی PS5 در پاییز  2020 باشد.PS5 به وسیله فناوری رهگیری پرتو ۸K ، حافظه SSD و قابلیت انطباق با PS4 مجهز شده است.

     دردیگر اخبار مربوط به سونی ، سود حاصل از گوشی های هوشمند آن در فصل اخیر ، حدود ۱۵ درصد افت کرده و به نظر می رسد که این روند ادامه داری است که هیچگاه پایان نمی گیرد. فروش گوشی های سونی دراین بازه زمانی در مقایسه با سال گذشته کمتر از نصف شده است یعنی چیزی حدود ۹۰۰هزار دستگاه.

     برای روشن کردن عمق این فاجعه باید بگوییم مجموع فروش سونی در ۲۰۱۸ کمتراز نصف آن در۲۰۱۷ بوده و به همین ترتیب در ۲۰۱۹ نصف ۲۰۱۸٫ ناگفته نماندکه سونی به عملکرد بهتر در آینده امیدوار است به ویژه در زمینه بهبود سنسور های دوربین گوشی های هوشمندش. فروش دوربین های دیجیتال آن مانند  A7 تمام فریم بدون آینه نیزدر حال کاهش است و این روند رو به افول سونی را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.سونی هنوز هم یکی از پردر آمدترین کمپانی های دوربین سازی است بنابراین در مجموع  چنین افولی در فروش دوربین نشانه خوبی نیست.