سیستم عامل LineageOS توسط کدام گوشی ها پشتیبانی می شود؟

LineageOS محبوب ترین سیستم عامل سفارشی شده با حمایت رسمی چندین تلفن هوشمند در بین کابران محسوب می شود. این سیستم عامل به بهبود کار توسعه دهندگان کمک می کند و با استفاده از آن عملکرد گوشی ها نیز راحت تر شده است. LineageOS در گذشته تحت پوشش برخی شرکت ها قرار گرفته است. در حال حاضر نیز چندین دستگاه تلفن هوشمند از آن پشتیبانی می کنند.

با شروع حذف این سیستم عامل، عرضه ی تبلت شیلد اینویدیا یک بار دیگر کاهش یافته است. این دستگاه چند ماه پیش دوباره به لیست عرضه اضافه شد، اما پس از یک اشکال در حافظه و طراحی ساخت ها متوقف شد. ممکن است پشتیبانی سیستم عامل توسط این تبلت به حالت قبل بازگردد، اما در حال حاضر صاحبان تبلت از این پشتیبانی بهره مند نیستند. گوشیNexus 4  نیز دیگر از LineageOS پشتیبانی نمی کند. با آغاز کار سیستم عامل CyanogenMod در این دستگاه، دوره ی سه ساله ی LineageOS به پایان رسید.

اگر شما هنوز تلفن Nexus 4 را دارید، می توانید با نمونه های غیر رسمی این سیستم عامل کار کنید. در گوشی Axon 7 (axon7) ZTE نیز پشتیبانی سیستم عامل LineageOS رو به کاهش است. آخرین گوشی که باید این سیستم عامل از روی آن حذف شود، سامسونگ اس ۹ می باشد. هرچند تنها مدل های مبتنی بر Exynos تا کنون پشتیبانی شده اند و تنها با LineageOS 15.1 Oreo در دسترس هستند. گوشی هایی که به لیست سیستم عامل اندروید ۹ پیLineageOS 16  اضافه شده اند عبارتند از: Xiaomi Redmi Note 7 Pro،YU Yuphoria ،Asus Zenfone Max Pro M1  و هواویHonor 5X .

البته گوشی Honor 5X نیز قبلا Oreo build را دریافت کرده است، اما اخیرا به اندروید پی داده شد. متاسفانه، هواوی اجازه نمی دهد بوت لودرها قفل شوند.