شما می‌توانید Stutus واتس‌آپ را در Story فیس‌بوک به اشتراک بگذارید!

همانطور که می‌دانید نرم‌افزار واتس‌آپ متعلق به شرکت فیس‌بوک است. در ماه ژوئن شرکت فیس بوک ویژگی جدیدی را برای نرم‌افزار واتس‌آپ بروزرسانی کرد که به صورت آزمایشی بود و بعضی از کاربران می‌توانستند Status موجود در نرم‌افزار واتس‌آپ را به Story نرم‌افزار فیس‌بوک انتقال دهند. حال و پس از گذشت چند ماه شرکت فیس‌بوک به صورت گسترده شروع به انتشار آن کرده است که نشان می‌دهد تست‌های مورد نظر روی آن انجام شده و نتایج قابل قبولی داشته است. در حال حاضر هنوز واتس‌آپ به صورت رسمی این ویژگی جدید را اعلام نکرده است، امّا چندین کاربر که از این ویژگی استفاده کرده‌اند به توییتر رفته و تجربه‌ی خود را به اشتراک گذاشته‌اند. اکنون ما این ویژگی را بر روی گوشی هوشمند اندروید خود در کشور هند داریم. امّا برای گوشی آیفون و گوشی‌های اندروید در اروپا هنوز این ویژگی را دریافت نکرده‌ایم. این نشان می‌دهد که این بروزرسانی به صورت محدود انجام گرفته است.

 

با این وجود واتس‌آپ در قسمت FAQ‌ یا سوالات پرتکرار در وب سایت رسمی خود به صورت مرحله به مرحله و با جزئیات تمام مراحل انجام به اشتراک گذاری Status واتس‌آپ را در فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی توضیح داده است. که این نشان‌ می دهد انتشار نهایی این ویژگی بزودی انجام می‌شود. اگه شما یکی از کاربرانی هستید که این ویژگی جدید را در گوشی اندروید خود دریافت کرده‌اید باید گزینه‌ای با نام Share to Facebook Story را در تب Status در زیر My status همراه با دکمه‌ی به اشتراک گذاری در سمت راست داشته باشید. اگر بر روی دکمه‌ی به اشتراک‌گذاری ضربه بزنید صفحه‌ای باز خواهد شد و تمامی برنامه‌های کاربردی که شما می‌توانید Status نرم‌افزار واتس‌آپ خود را به اشتراک بگذارید نمایش داده می‌شود. امّا اگر بر روی Share to Facebook Story گزینه ضربه بزنید آیکون مربوط به نرم‌افزار فیس‌بوک ظاهر خواهد شد و با زدن بر روی آن به شما این اجازه داده می‌شود تا Status خود را در نرم‌افزار فیس بوک به اشتراک بگذارید.

 

نکته‌ی قابل توجه‌ای که درباره‌ی این ویژگی جدید وجود دارد این است که با اشتراک‌گذاری Status خود در فیس‌بوک دیگر قابلیت رمزگذاری end-to-end اعمال نخواهد شد و این می‌تواند برای کسانی که حریم خصوصی آن‌ها ممکن است توسط افراد خاصی مشاهده شود به خطر بیوفتد. و نکته‌ی پایانی درباره‌ی این ویژگی این است که شما باید نرم‌افزار فیس‌بوک را هم در گوشی خود داشته باشید تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید.