شکست دوباره Galaxy Fold سامسونگ ، همچنان شکننده

Samsung Galaxy Fold اولین تلفن تاشو و منعطف دنیا است که از وسط باز می شود و به یک تبلت با یک نمایشگر بزرگ تبدیل میشود. فولد تقریبآ رویایه یک تلفن هوشمند تاشو را برای بشر به واقعیت تبدیل کرد.اما این رویا در اولین قدم بسیار شکننده و آسیب پذیر ظاهر شد.گلکسی فولد منعطف پس از عرضه نمونه های اولیه در بین خبرنگاران و افراد مشهور حوزه فناوریو تکنولوژی همچون کارشناسان سایت CNBC,بلومبرگ و The Verge و یوتیوبر معروف مارکس براونلی اعلام کردند که گوشی در اختیار آنها طی اولین روزهای استفاده خراب و شکسته است.برخی افراد از وجود خط تای برآمدگی در وسط نمایشگر بخش میانی که نمایشگر تا میشد.شکایت داشتند،برخی افراد نیز بعد از چند ساعت استفاده نمایشگر کامل از کار می افتاد و برخی دیگر پیکسل های مرده در اطراف پنل نمایشگر مشاهده میکردند.مشکل بعدی وجود فضای زیاد مابین لولاهای نمایشگر بود که اجازه میداد گرد و غبار و اشیاء سخت ریز به زیر نمایشگر نفوظ کنند.بنابراین سامسونگ بلافاصله عرضه عمومی فولد را تا رفع این مشکلات متوقف کرد.اکنون به تازگی سامسونگ اعلام کرده تمامی ایرادات این گوشی رویایی را رفع کرده و آن را با طراحی مقاومتر و بهتر بزودی عرضه میکند.

اکنون Zack از Jerry Rig Every Thing پیش رفته و تست دوام و مقاومت نسخه دوم اولین گوشی تای شوی سامسونگ را انجام داده است که نتایج جالب و متفاوتی را به دست آورده.

در اولین قدم در مورد مقاومت صفحه نمایشگر باید اعلام کرد که هیچ چیزی تغییر نکرده است،و به دلیل ماهیت نمایشگر و لایه پلاستیکی روی آن بسیار آسیب پذیر میباشد و در این نمایشگر در مقیاس سختی موه،در سطح ۲-۳ خراشیده میشود،در حالی که نمایشگر های شیشه ای در سطح ۶-۷ خراشیده میشوند.این بدان معنی است که حتی اثر انگشت شما هم میتواند خسارت جبران ناپذیری در صفحه ایجاد کند.

در ادامه آزمایش،در مورد لولاها که سامسونگ ادعا کرده بود این مشکل را در طراحی بروز خود برطرف کرده است،اما همچنان گرد وغبار بسیار ریز میتوانند به زیر نمایشگر فولد نفوظ کنند.

تنها نقطه روشن در این آزمون،تلاش برای خم کردن و شکستن دستگاه و نمایشگر در جهت عکس باز شدن خود فولد است،که نشان میدهد گلکسی فولد فشار بسیار زیاد را تحمل میکند.

در نهایت در جواب بزرگترین سوال در مورد دوام گلکسی فولد که آیا همان مشکلات اولیه اوایل سال جاری هنوز وجود دارند؟باید گفت،بله متاسفانه جواب مثبت است.