صفحه ی اصلی گوگل برای خوابیدن و بیدار شدن ویژگی مناسبی همراه با چراغ های رنگی ارائه می دهد.

اکثر روش هایی که صبح ها بسیاری از افراد برای بیدار شدن و خوردن صبحانه استفاده می کنند دردناک و گاهی ناخوشایند هستند، گوگل برای رفع این مشکل راه حلی پیشنهاد کرده است. از امروز صفحه ی اصلی گوگل برای پشتیبانی از بیدارشدن و خوابیدنی آرام، یک ویژگی مناسب که با چراغ های هوشمند Philips Hue ادغام شده اند اضافه می کند.

برای استفاده از این ویژگی فقط به گوگل بگویید که این ویژگی را فعال کند، بعد از آن شما می‌توانید به روشی طبیعی‌ تر در روز استراحت کنید. همان طور که از اسمش پیداستWake Sleep و Wake برای بیدار شدن از خواب صبح و همچنین رفتن به رختخواب مورد استفاده قرار می گیرد.

نور چراغ ها به آرامی در صبح روشن می‌شوند تا به طور طبیعی شما را بیدار کنند و در طول شب محو می شوند تا به شما کمک کنند که راحت تر به رختخواب بروید و بخوابید.

این جملات در دستورات گوگل آمده است:

روشن شدن چراغ ها برای بیدار شدن از خواب آرام را فعال کنید تا هشدار صبحانه ی روزانه ی شما با روشن شدن تدریجی یک جفت چراغ شروع به کار کند. اطمینان حاصل کنید که Gentle Wake Up را فعال کرده اید، این ویژگی در همان صفحه ی اصلی گوگل که آلارم ها در آن قرار دارند وجود دارد.

چراغ ها مرا بیدار می کنند، شما همچنین می توانید بگویید سلام گوگل چراغ های اتاق من را راس ساعت ۶:۳۰ صبح روشن کن. نور چراغ های فیلیپس، رنگ خود را در زمانی که تنظیم کرده اید به تدریج روشن می کنند. آن ها می توانند از ۲۴ ساعت پیش تنظیم شوند.

چراغ هایم را خاموش کن شما همچنین می توانید بگویید سلام گوگل چراغ ها را در اتاق نشیمن خاموش کن. این امر به تدریج شروع به کاهش نور چراغ های فیلیپس رنگی می کند و می تواند تا ۲۴ ساعت نیز برنامه ریزی شود.

البته، برای استفاده از این ویژگی، باید از چراغ های رنگی استفاده کنید. این ویژگی در کشورهایی مانند ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا، سنگاپور و هند فقط به زبان انگلیسی منتشر شده است.