طرح جدید نامگذاری اپل برای آیفون های نسل بعد

کمپانی اپل در حال پیاده سازی یک طرح نامگذاری برای آیفون های آینده خود می باشد.طبق گفته های ناشر توییتر CoinX کمپانی اپل قصد دارد از پسوند Pro برای آیفون های نسل بعد استفاده کند.پیش از این Coinx در سال گذشته طرح نامگذاری و نامهای iphone XR و XS و XS Max را به همراه سایر جزیئات آنها از جمله وزن و ابعادو نمایشگر و سایر موارد دیگر را فاش کرد.اکنون این ناشر در تویت خود خبر از برنامه اپل برای آیفون های جدیدش داد.این بدان معنی است که اپل در حال آماده سازی یک ترکیب بندی جدید بصورت iphone و iphone pro می باشد که به نظر ما برای این طرح نامگذاری اپل چند امکان وجود دارد.

اول اینکه اپل مدلهایی که در حال حاضر از آنها به عنوان آیفون ۱۱ و ۱۱ مکس یاد میشود با نامهای iphone pro  5/8inch و iphone pro  6/5inch نامگذاری شود.

احتمال دوم اینکه جانشینان آیفون XS و XS Max با نامهای iphone pro و iphone pro Max نامگذاری شود.که مورد دوم کمی بدقواره است و احتمالآ در این مورد خاص آیفون XS نسل بعدی با نام آیفون ۲۰۱۹ شناخته شود.

سومین احتمال اینکه آیفون XS با آیفون ۱۱ جایگزین شود و آیفون XS Max با آیفون ۱۱ پرو جایگذین شود و مدل آیفون XR 2019 احتمالآ آیفون ۱۱R نامیده شود.

به هر طریق این اولین بار است که اپل از پسوند Pro برای تلفن های خود استفاده میکند.آیفون های جدید آینده در طراحی بیرونی بسیار با مدلهای ۲۰۱۸ و iphone XS 2018 شباهت دارند.گزارشها حاکی از آن است که اپل بر روی ارتقاء دوربین ها تمرکز کرده است و یک تغییر نسبتآ چشمگیر در پنل پشتی آیفون های بعدی بوجود آورده است.این دوربین بصورت یک ماژول مربعی برآمده در گوشه بالایی سمت چپ پنل پشتی قرار داده شده که میزبان سه لنز با چینشی مثلثی و یک فلاش LED میباشد،و چیزی که مدلهایPro را از دستگاه های غیر Pro متمایز میکند لنز سوم همین دوربین است که از نوع Ultrawode با قدرت ۱۲ مگاپیکسل میباشد و از ویژگی کاملآ جدیدی بنام Smart Frame پشتیبانی میکند.جزیئات بیشتر هنوز منتشر نشده است.

آیفون های جدید از چیپست قدرتمند A13 هفت نانومتری و ویژگی شارژ بیسیم با قابلیت شارژ معکوس بیسیم بهره میبرند.بنابراین کاربران میتوانند با قرار دادن Airpod خود در پشت آیفون آن را شارژ کنند.

سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ ببرای اپل و آیفون ها سالهای مهمی هستند.طبق اخبار آیفون های جدید در ۲۰ سپتامبر ارائه میشوند.