فروش بهتر تسلا نسبت به پورشه در غرب اروپا در سال جاری (۲۰۱۹ میلادی)

در سال ۲۰۱۹ فروش مدل ۳ تسلا به قدری در غرب اروپا بالا بوده است که  به تنهایی بیش از تمام مدل‌های عرضه شده‌ی پورشه فروش داشته است و احتمالا جگوار برند بعدی خواهد بود که فروشش نسبت به تسلا سقوط خواهد کرد.

در پنج ماه نخست سال جاری تسلا فروش قابل ملاحظه‌ای داشته است زیرا استقبال از مدل ۳ و میزان فروش آن به شکل قابل توجه‌ای افزایش یافته است.

درحالی که مدل ۳ در کالیفرنیا سومین مدل پر فروش بوده است اما در غرب اروپا میزان فروش آن بیشتر از پورشه بوده است. نمودار ارائه شده توسط Matthias Schmidt (تحلیل‌گر صنایع) نشان می‌دهد که پیشی گرفتن تسلا از پورشه تقریبا تنها به لطف مدل ۳ تسلا بوده است!

با توجه به میزان فروش‌های مشاهده شده در پنج ماه نخست سال در غرب اروپا احتمالا برند بعدی که تسلا از آن پیشی خواهد گرفت، جگوار است. و این اتفاق شاید در ماه ژوئن عملی شود زیرا در ماه ژوئن حجم عظیمی از مدل ۳ تسلا به بازار عرضه خواهد شد. در مدت این پنج ماه برند جگوار در حدود ۳۵ هزار فروش داشته است درحالی که تسلا ۳۱ و پورشه ۲۷ هزار فروش داشته‌اند.

البته باید توجه داشته باشیم که عرضه مدل ۳ تسلا به بازار از فوریه ۲۰۱۹ شروع شده است و ماه می نسبت به فوریه میزان نتایج فروش تسلا بهتر شده است. مشخص نیست که چطور پس از یک شروع ضعف در فوریه میزان فروش تسلا در ماه‌های بعد به میزان زیادی افزایش یافته است.