فیسبوک می گوید حذف اطلاعات و اخبار غلط سیاسی وظیفه ما نیست

  مشاجرات فیسبوک با جبهه های سیاسی همیشه در حال تشدید بوده است. معاون ارشد فیسبوک بخش آسیا و اقیانوسیه، سایمون میلنر در مورد قضاوت فیسبوک در مورد اتفاقات و پخش شایعات اخیر در میان انتخابات فدرال استرالیا در ماه می، اظهاراتی داشته است.

  در گزارشی از روزنامه گاردین استرالیا، که سه شنبه منتشر شد ، سایمون میلنر عنوان کرده است که” این وظیفه ما نیست تا مطالبی که از هر دو جناح انتخابات نادرست عنوان می شوند را پاک کنیم.”

  در هیاهوی انتخابات، یک کمپین در فیسبوک به راه انداخته شده بود که شایعات غلط را پخش می کرد از جمله این که حزب کارگر برنامه دارد تا مالیات بر مرگ را دوباره به کار بیاورد، قانونی که استرالیا در دهه ۱۹۷۰ آن را کنار گذاشت. حزب کارگر سپس نامه ای به فیسبوک فرستاد مبنی بر اینکه این خبر غلط می تواند در نتیجه انتخابات تاثیر بگذارد. پاسخ میلنر که در بالا عنوان شده است نسبت به همین درخواست بود.

  میلنر در پاسخ به درخواست حزب کارگر نوشت:

  “من علاقه شما را نسبت به اینکه فیسبوک تمام محتوایی که از نظر شما حامل اطلاعات غلط است را پاک کند، می فهمم- که در اینجا برای مثال پخش باز گشایی قانون فراموش شده ی مالیات بر روی مرگ توسط حزب کارگر است در صورتی که این حزب سعی در تخریب این قانون دارد– اما در هر صورت فیسبوک تنها مطالبی را پاک می کند که خط قرمز های این سازمان را رعایت نمی کنند.

  ما پاک کردن مطالبی که از سوی یک حزب انتخابات غلط به شمار می آید را وظیفه خود نمی دانیم”

  چه قبل و چه بعد از رد و بدل شدن این نامه ها بین دو طرف، میلنر گفته است که از حراست دولت استرالیا از انتخابات ۲۰۱۹ پشتیبانی خواهد کرد. این گفته همچنین با ۱۸ ماه کاوش و جست و جو از سوی دولت استرالیا بر روی پلتفرم های دیجیتال مانند فیسبوک و گوگل برای یافتن هرگونه اختلال در برگزاری انتخاب نیز صدق می کند. البته چندی پیش نیز فیسبوک به اتهام شکستن حریم خصوصی کاربران،  توسط کمیسیون تجارت فدرال آمریکا به رقم بی سابقه ۵ میلیون دلار ،جریمه شد.