فیس بوک از دنیا می خواهد که اینستاگرام و واتس اپ را بشناسد!

با اینکه شرکت فیس بوک مالکیت برنامه های اینستاگرام و واتس اپ را در طی چندین سال پیش به دست آورد، اما این دو برنامه تاکنون مستقل از هم عمل کرده اند. در بین این برنامه ها برای اشتراک گذاری داستان ها و مخاطبین ادغام محدودی صورت گرفته است. با این حال در ماه ژانویه ی سال جاری، فیس بوک اعلام کرد که برای برنامه های پیام رسان خود و قابلیت چت های متقابل آن ها بر روی یک پس زمینه ی یکپارچه کار می کند.

 قبل از این یکپارچه سازی فیس بوک نیاز دارد که اینستاگرام و واتس اپ را به عنوان بخشی از این شرکت معرفی کند، زیرا قصد دارد که نام خود را در هر دو سرویس اضافه کند. احتمال می رود این دو برنامه به نام های اینستاگرام فیس بوک و واتس اپ فیس بوک تغییر کنند.

نام جدید برنامه های فیس بوک در فروشگاه های برنامه ها و برنامه های کاربردی قابل مشاهده و برای عموم فاش خواهد شد که متعلق به فیس بوک هستند. سخنگوی این شرکت می گوید این اقدام در جهت معرفی محصولات و خدمات ارائه شده ای که بخشی از فیس بوک هستند، خواهد بود. فیس بوک تلاش ویژه ای برای حفظ حریم خصوصی کاربران در اینستاگرام و واتس اپ کرده است. به نظر می رسد که فیس بوک ادغام برنامه های پیام رسانی خود را تسریع می کند و در نهایت این اقدامات به سمت ارائه ی برنامه ای یکپارچه تر منجر خواهد شد.