فیس بوک با ادغام Direct به برنامه ی اصلی اینستاگرام رقیب مستقل خود، Snapchat را از بین می برد.

فیس بوک برای رقابت با Snapchat، انتشار قابلیت استوری را در تمام سیستم عامل های پیام رسانی خود آغاز و این کار را اولین بار از برنامه ی Instagram شروع کرد. این ویژگی بسیار محبوب بود که در عقب گذاشتن رقیب خود نیز موفق شد و شرکت را تشویق کرد تا یک برنامه ی پیام رسانی مستقل به نام Direct را هم منتشر کند.

نرم افزار جدید برخی از ویژگی های اضافی مانند فیلتر های منحصر به فرد را هم به ارمغان می آورد.  Instagramتصمیم گرفته است که تمام ویژگی ها را به برنامه ی اصلی خود متصل کند. این شرکت اعلام می کند مکالمات به طور خودکار به Instagram منتقل خواهند شد و اشاره می کند در حفظ این دو برنامه به طور جداگانه برنامه ریزی نخواهد کرد.

در حقیقت، Direct هرگز برنامه ی حساسی نیست، زیرا تقریبا تمام ویژگی های آن دقیقا همان چیزی است که Instagram هم می تواند انجام دهد. هرچند که با جدا شدن فیس بوک از طریق پیام رسان سازگار بود، اما بر خلاف آن Direct در سراسر جهان در دسترس نبود، با این حال شما هنوز هم می توانید با استفاده از برنامه ی Instagram پیام های خود را ارسال یا دریافت کنید.

هرچند که ممکن است تعداد کمی از افراد از Direct استفاده کنند، فیس بوک هنوز به طور مستقیم این برنامه را تبلیغ نکرده است. وقتی اولین بار این برنامه اعلام شد این موضوع به عنوان یک آزمایش مورد بررسی قرار گرفت، در حالی که بیشتر ویژگی‌ها در اینستاگرام در حال توسعه بودند با هم ادغام شدند. همچنین این برنامه فقط در تعداد محدودی از کشورها در دسترس قرار گرفت، این موضوع مانعی برای دسترسی بسیاری از کاربران نیز بود.