فیلیپس طیف جدیدی از لامپ های وای فای خود را رونمایی می کند.

در ماه ژوئن سال جاری  فیلیپس طیف جدیدی از لامپ های خود را معرفی کرد که بدون نیاز به حباب شیشه ای کار می کردند. این لامپ ها مستقیما از طریق بلوتوث به تلفن شما متصل می شوند، اما در صورت عدم خرید پل Hue دسترسی مستقیم به اینترنت را ندارند. این شرکت با انتشار یک خط جدید که مستقیما از طریق وای فای کار می کند در صدد برطرف کردن این اشکال است و نیاز به حباب شیشه ای را به طور کامل برطرف می کند.

این محصولات جدید پس از کسب Signify از WiZ Connected  که قبلا لامپ های وای فای را تولید کردند، عرضه شده اند. لامپ های فیلیپس مستقیما به روتر شما متصل می شوند و برای عملکردهای دیگر نیازی به پل اضافی نخواهند داشت. اگر با Signify ناآشنا هستید، باید گفت این شرکت در پشت چراغ های متصل فیلیپس از جمله اکوسیستم معروف Hue قرار دارد.

اضافه کردن لامپ های وای فای متصل به ترکیب آن قطعا یک حرکت هوشمندانه است، اما فیلیپس اکوسیستم های WiZ Connected و Hue را جداگانه نگه داشته است. به این معنی که شما برای کنترل لامپ های خود باید از دو برنامه ی مختلف استفاده کنید. برای مثال بسته به موقعیت مکانی شما کدام لامپ ها خاموش و روشن شوند. با این حال سنسورهای Hue به طور مستقیم با لامپ های جدید وای فای کار نمی کنند و تنظیم آن ها کمی پیچیده تر است.

 شما هنوز هم قادر خواهید بود محصولات Hue و WiZ را با استفاده از خدمات شخص ثالث مانند IFTTT با یکدیگر در تعامل داشته باشید. خوشبختانه لامپ های LED Wi-Fi Smart Philips با دستیار الکسا سازگار هستند. بنابراین شما نگرانی در مورد روشنایی منزل در زندگی روزمره ی خود ندارید. اگر محصولات Hue را در خانه ندارید، می توانید آن ها را با قیمت ۱۰ تا ۲۰ دلار دریافت کنید. این محصولات مشخصات مشابه لامپ های فیلیپس را ارائه می دهند.

امیدواریم که شرکت فیلیپس چراغ های هوشمند خود را یکپارچه تر کند، زیرا عرضه ی فعلی باعث سردرگمی زیادی برای خریداران می شود. سردرگمی به دلیل این است که این شرکت از مارک Hue در محصولات جدید خود استفاده نمی کند و یک برنامه ی جداگانه برای چراغ های بلوتوث خود در ماه ژوئن منتشر کرده است.