قبرستان گوگل در انتظار پلت فرم ۱۰ ماهه ی خود!!

در اواخر سال گذشته، گوگل یک ابزار مدیریت وبلاگ به نام Blog Compass را راه اندازی و عرضه کرد. این ابزار می تواند بر روی مسائل مختلف سایت های در حال اجرا یا وردپرس و یا بلاگر ها متمرکز شود و آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. با این حال، زمان آن فرا رسیده تا در قبرستان گوگل قبری برای این ابزار فراهم شود زیرا قطب نما در حال مرگ است.

البته برنامه ی Blog Compass در حال حاضر هنوز هم از فروشگاه Play در دسترس است،  اما با باز کردن آن با پیام خداحافظی مواجه خواهید شد. گوگل اعلام کرده است بعد از چند ماه تصمیم گرفته ایم برنامه ی Blog Compass را غیر فعال کنیم. پس اگر می خواهید مدیریت وبلاگ خود را ادامه دهید، می توانید از سایت های بلاگر یا Site Kit که توسط خود گوگل برای وردپرس ارائه شده است، استفاده کنید.

با توجه به بررسی های برخی کاربران این برنامه اوایل ماه اکتبر دچار مشکلاتی شد و بسیاری از افراد نمی توانستند با حساب گوگل خود وارد سیستم شوند، آخرین گزارش از مشکلات بوجود آمده نیز در اواخر ماه گذشته منتشر شد. طبق آمار به دست آمده برنامه ی Blog Compass با تعداد ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ نصب طی ۱۰ ماه پس از انتشار، در فروشگاه پلی همراه بوده است.

گوگل دلیل غیر فعال کردن این برنامه را عنوان نکرده است. اما به نظر می رسد این برنامه فرصتی برای توسعه و موفقیت نداشته و تمام فعالیت آن به کشور هند محدود بوده است. همچنین این برنامه در پلت فرم بلاگر از سال ۲۰۱۶ به روز نشده، بنابراین می توان گفت ممکن است این شرکت علاقه ای به وبلاگ نویسی نداشته باشد.