لکسوس به دلیل نقص فنی در ترمز مدل Lexus es 300h و UX250h تولید آنها را به طور موقت، متوقف کرد

 شرکت خودرو سازی لکسوس به دلیل به وجود آمدن مشکل فنی در خودروهای مدل Lexus ES 300h و UX250h  فروش آنها را به طور موقت لغو کرده است.

 شرکت لکسوس استرالیا به دلیل نقض فنی در ده خودرو از مدلهای Lexus Es و UX250h که در ماه مه ۲۰۱۹ صادر شده بودن خبر داد، برای تعمیر و رفع مشکل در قسمت گشتاور و خط ترمز الکترونیکی، فروش این محصولات در تویوتا و لکسوس را به طور موقت متوقف کرده است.

این شرکت با بیان اینکه ممکن است قطعات مونتاژ و پمپ های تقویت کننده ترمز الکترونیکی به خوبی کار نکنند، در بعضی موارد ممکن است پمپ تقویت کننده ترمز به خوبی کار نکند، در صورت بروز چنین مشکلی چراغ های هشدار دهنده و پیام دهنده و زنگ هشدار در پنل دستگاه روشن میشود.

 پدال ترمز به تنهای فاصله توقف خودرو برای جلوگیری از تصادف را زیاد میکند که میتواند منجر به تصادف شود، از این رو شرکت لکسوس به مشتریان خود اطمینان را داده است که با ایجاد کمک ترمز در پدال ترمز این مشکل به طور کامل رفع و از بین خواهد برد.

شرکت تیوتا با صدور اخطاریه ای به نمایندگی های خود در خصوص از احتمال مراجعه خودروهای معیوب و درخواست رسیدگی توست مشتریان از بررسی علت نقض فنی آنها خبر داده است، و در صورت لزوم با تقویت ترمز الکتریکی و مونتاژ در اسرع وقت به صورت رایگان اقدام کنند.

همانطور که اشاره شد تمام ده خودروی مدل لکسوس که دچار نقض فنی شده اند در ماه مه ۲۰۱۹ تولید شده اند.