مزایده گوگل برای جایگزینی موتور جستجوگر ابتدا دراتحادیه اروپا سپس جوامع جهانی

پس از اینکه گوگل در سدد این برامد که موتورهای جستجو مختلفی به کاربران سیستم عامل اندروید در اتحادیه اروپا ارا‌‌ئه دهد، به همین دلیل یک مزایده برای انتخاب ارائه دهندگان موتورهای جستجوگر که واجد شرایط هستند برگزار میکند که در انتها سه مناقصه برتر در کنار گوگل انتخاب و برای تمامی تلفن های هوشمند اندروید و تبلت در ابتدای سال ۲۰۲۰ ارائه خواهند شد.

هنگامی که یک شخص به عنوان مخاطب یک موتور جستجوگر را انتخاب میکند به طور خودکار گزینه پیش فرض در گوشی و مرورگر کروم گوگل خواهد بود و کاربران میتواند موتور جستجوگر خود را تغییر دهند.

تغییرات اعمال شده به دلیل جریمه ۴٫۳ میلیارد یورویی ضد انحصاری است که شرکت گوگل سال گذشته از طرف کمیسیون اتحادیه اروپا دریافت کرد، در ماه آوریل گوگل به کاربران خود یادآوری کرد که میتوانند برنامه های جستجوی پیش فرض و مرورگر خود را در Google play تغییر دهند.

 شرکت گوگل با اشاره به اینکه انتخاب یک فرآیند به صورت مزایده یک روش عادلانه و هدفمند برای تعیین ارائه دهندگان موتور جستجو در صفحه و انتخاب آن به وسیله کاربر است خاطر نشان کرد فرایند مزایده در سایت رسمی گوگل  به تفصیل شرح داده خواهد شد.

شرکت های که به عنوان موتور جستجو تمایل به ثبت نام دارند، تا تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹  مهلت درخواست و شرکت در مناقصه را خواهند داشت.

شرط اصلی وارد شدن به این مزایده این است که تامین کنندگان موتور جستجو از زبان های محلی در فهرست interface در کشوری که به آن درخواست میدهند پشتیبانی کنند.

گوگل اطمینان میدهد که تمامی اطلاعات مربوط به مزایده شامل شرکت های مناقصه وپیشنهادها به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.