معرفی بهترین نرم افزار های هشدار خواب

این بار شما پیروز نبرد بیدارشدن از خواب خواهید شد. گوشی هوشمند شما کمک شایانی در این زمینه خواهد کرد.

این مشکل فقط برای شما نیست، اکثر افراد در اول صبح فقط دکمه تعویق هشدار را زده و دوباره به خواب خود ادامه می‌دهند. ما در این مقاله سعی داریم بهترین نرم افزار های هشدار خواب را برای پلتفرم های اندروید و ios معرفی کنیم.

Bedtime

شاید شما مدت ها به دنبال نرم افزاری باشید که جلوی چشم شما باشد. در آخرین آپدیت ios، این نرم افزار به همراه امکانات منحصر به فرد خود بر روی گوشی های Apple در دسترس قرار گرفت. اولین باری که شما وارد برنامه شوید، نرم افزار از شما خواهد پرسید که میزان خواب ایده آل شما چقدر خواهد بود و قصد دارید چه ساعتی در صبح از خواب بیدار شوید. سپس زمان به رخت خواب رفتن شما را مشخص خواهد کرد. این نرم افزار هر زمان که وقت خوابتان شود، به شما هشدار خواهد داد. فراموش نکنید که شما میتوانید تغییراتی در تنظیمات اولیه نرم افزار اعمال نمایید.

Google Clock

اگر اپل نرم افزار Bedtime داشته باشد، اندروید نیز گوگل را دارد. این نرم افزار امکان قرار دادن ریزترین جزییات را برای هشدار ها دارد؛ مثلا شما میتوانید ساعت بیداری خود را در آخر هفته نزدیک به ظهر تنظیم کنید. این قبیل امکانات، مدیریت زندگی را برای شما راحت تر خواهد کرد. یک اتفاق جالب در این نرم افزار ، ادغام آن با اپ spotify است؛ این ترکیب باعث شده تا شما در هنگام خواب با صدای یکی از موسیقی های مورد علاقه خود از خواب بیدار شوید و این نکته به راحت تر بیدار شدنتان کمک خواهد کرد.

Uph alarm clock

استفاده از جمله های انگیزشی و یا اعلان آب و هوا از جمله ترفند های نرم افزار Uhp alarm clock برای بیدار کردن شما از خواب است. این نرم افزار ممکن است شما را با جمله “آیا امروز هم میخواهید برای ۵ دقیقه تاخیر در بیدار شدن، مورد تمسخر دوستان خود قرار گیرید؟” قافل گیر کند. این ترفند جوری عمل می‌کند که اگر به موقع از خواب بیدار نشوید، در بین اطرافیانتان خجالت زده شوید.

Snap Me Up

بیدار شدن و گرفتن سلفی از خود، تنها را خاموش کردن هشدار این برنامه است. وقتی شما دکمه خاموش هشدار بیداری خود را بزنید، بلافاصله برنامه از شما یک سلفی می‌گیرد و در صورتی که شما دستورات نرم افزار را انجام ندهید، عکس شما را که صورتی خواب آلود دارید، پخش خواهد کرد. پس از خاموش کردن هشدار، شما باید به یک جایی با نور مناسب رفته و یک سلفی در اول صبح از خود بگیرید. این نرم افزار نیز شیوه مخصوص به خود را برای بیدار کردن شما از تخت خواب دارا است و در نوع خود جالب است.

Gentle Alarm

نرم افزار های زیادی وجود دارد که شما را با صدایی بلند و به طور نامناسب از خواب بیدار کند یا آرامش اتاق شما را در کسری از ثانیه بهم بزند؛ اما راه های آسان تری نیز وجود دارد.

این نرم افزار حجم صدای هشدار را به آرامی افزایش می‌دهد و شما آرام آرام و با ملایمت از خواب بیدار می‌کند. نرم افزار Gentle Alarm یک نرم افزار با سابقه و قدیمی است و در طول دو سال گذشته نسخه جدیدی ارائه نکرده است که این نشانه کارآمد بودن آن در طول این سال ها است.

ویژگی های زیادی در این نرم افزار به کار رفته است؛ مثلا می‌توانید به صورت تصادفی از موسیقی های آرشیو خود و یا موسیقی دلخواه خود هنگام بیداری استفاده کنید. اگر نرم افزار تشخیص داد که شما با صدای آرام و ملایم بیدار نشدید، شروع به زنگ زدن با حداکثر صدا خواهد کرد که شما خواب نمانید.

Sleep Cycle

این نرم افزار کاربردی تقریبا با تمام برنامه های دیگر تفاوت اساسی دارد و شما را بر اساس ویژگی های خواب خودتان بیدار خواهد کرد. این برنامه پس از مدتی چرخه خواب شما را کشف می‌کند و سعی می‌کند بر این اساس، صبح ها از خواب بیدار کند. استفاده از سنسور میکروفون و شتاب‌سنج گوشی برای پی‌گیری الگوهای خواب و برقراری ارتباط بین این داده‌ها و استفاده از آن ها برای زمان زنگ هشدار شما، موجب می‌شود که شما با آرامش بیشتری از خواب بیدار شوید.

Alarmy

این برنامه که دارای افتخارات زیادی است و جزو یکی از بهترین نرم افزار ها در این زمینه است، برای افرادی که خواب بسیار عمیقی دارند مناسب است. Alarmy این گونه عمل میکند که شما باید برای زمان بیدار شدن خود یک کار تعریف کنید؛ مثلا حل یک مسئله ریاضی، تکان دادن گوشی و یا حتی عکس گرفتن از یک مکان خاص در خانه خود. در صورت انجام موفقیت آمیز کار های تعریف شده، نرم افزار از بیدار شدن شما مطمئن شده و زنگ هشدار قطع می‌شود.

Alarm Clock Xtreme

این برنامه نیز تقریبا مکانیزم مشابهی مانند دیگر برنامه ها دارد. بیدار شدن با حل یک مسئله ریاضی از جمله ترفند های نرم افزار روبرو است. آهنگ هشدار Alarm Clock Xtreme نیز به طور فزاینده ای در طول هشدار افزایش می‌یابد.

Freaky Alarm

متاسفانه این برنامه فقط برای iOS در دسترس است. برای رهایی از صدای آژیر بلند این نرم افزار در صبح زود، باید با معما‌های منحصر به فرد پیشنهادی نرم افزار دسته و پنجه نرم کنید. اگر خواب عمیقی دارید و فکر می‌کنید میتوانید تا لنگ ظهر بخوابید، مطمئن باشید که این برنامه عجیب و غریب، شما را در ابتدای صبح بیدار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید