ناکامی برخی برنامه ها از زبان مدیر عامل برنامه ی WearOS!!

سال ۲۰۱۹ برای WearOS سال ناراحت کننده ای رقم خورد، زیرا این پلتفرم در طی چند ماه گذشته شاهد مرگ چندین برنامه بود. Runkeeper جدیدترین شرکتی است که بازنشستگی برنامه ی خود را در دستگاه های WearOS اعلام کرده است و ادعا می کند تجربه ی کار با برنامه های خود برای اکثر کاربران چالش برانگیز بوده است. Runkeeper  همچنین در حال پیگیری شرکت گوگل است که پشتیبانی از برنامه های Nest و Hangouts  خود را در اوایل سال جاری به پایان رساند. در طی نامه ای با ابراز تاسف برای کاربران، این شرکت توضیح داده است که از این پس قادر به ارائه ی بهترین تجربه های ردیابی در Wear OS نخواهد بود و به همین دلیل ترجیح داده است تا برنامه ی خود را از طریق نسخه ی ۹٫۱۳ از پلت فرم WearOS که ممکن است در طی چند هفته ی آینده منتشر شود را حذف کند.

در ادامه ی این پیام آمده که این شرکت نتوانسته است برخی مشکلات را برطرف کند و ترجیح می دهد منابع محدود خود را بر روی سایر کارها متمرکز نماید. همچنین ذکر کرده است که تنها تعداد کمی از کاربران از برنامه ی WearOS استفاده کرده اند که در نهایت منجر به این تصمیم گیری شده است. با این حال بسیاری از کاربران حتی اگر بفهمند که چرا Runkeeper چنین کاری را انجام می دهد، استدلال های آن ها را خیلی قانع کننده نخواهند دید.

اکثر دوچرخه سواران با استفاده از برنامه ی Strava WearOS دوچرخه های خود را ردیابی می کنند و هرگز تاکنون مشکلی با آن نداشته اند. همچنین در استفاده از  Map My Fitness نیز توسط برخی کاربران مشکلی پیش نیامده و این برنامه بسیار خوب عمل کرده است. البته این دو برنامه رویکرد متفاوتی دارند که Strava به طور مستقل بر روی ساعت هوشمند کار می کند، در حالی که Map My Fitness با برنامه ی اندرویدی ارتباط دارد که صحبت های  Runkeeper می تواند گزینه های دیگری را نیز مورد بررسی قرار دهد. به هر حال امیدواریم گوگل متوجه شود که کاربران و توسعه دهندگان از WearOS غافل هستند.