نسخه محدود هیوندای i30 N پروجکت C به نمایشگاه فرانکفورت می رود.

 

هیوندای i30 N پروجکت C قرار است تنها در ۶۰۰ نسخه محدود ساخته شود که در حال حاضر ، گمان بر این است که هیچ کدام از آن­ها دارای فرمان سمت راست برای مشتریان بریتانیایی خود نباشند.

در این خودرو تعدادی تغییر وجود دارد (که ظاهرا این اصلاحات، به درخواست کارکنان مرکز آزمایش عملکردی هیوندای ، واقع در نامیانگ کره جنوبی انجام شده). این اصلاحات ، به گفته شرکت “به منظور افزایش هیجان رانندگی” در هاچ­بک های استاندارد انجام شده است.

 

هیوندای جزئیاتی را در رابطه با نسخه تولید محدود و مخصوص i30 N در معرض دید عموم در نماشگاه خودوروی فرانکفورت منتشر کرد.

 

هیوندای مدعی است که برای اولین بار در خودروی تولیدی خود ، از پلاستیک تقویت شده با فیبرکربن استفاده کرده است؛ هر چند ، شرکت مشخص نکرده است که از این مواد در کجای خودرو استفاده شده. علاوه بر این، در خودرو از چرخ های آلومینیومی مخصوص مسابقه استفاده شده است تا آن را “به طور محسوسی، سبک تر” از نسخه استاندارد قرار دهد (مقدار این تغییر وزن مشخص نیست). هیوندای می­گوید این خودرو “فرمان پذیر تر از همیشه” است.

سیستم تعلیق نیز به مقداری نامشخص پایین تر آمده است. علاوه بر آن ، همچنین ، شرکت به بخش های مخصوص آیرودینامیکی در خودرو ، بدون جزئیاتی بیشتر ، اشاره می کند.

هیوندای قصد دارد I30 N پروجکت C را در نمایشگاه فرانکفورت ، در کنار نسل جدیدی از خودروی شهری هیوندای i10 و همینطور خودرویی الکترونیکی مفهومی (که هنوز مشخصات این کانسپت اعلام نشده) نمایش دهد.