نسخه ی جدید تلگرام چه امکاناتی به همراه دارد؟

برنامه ی پیام رسانی محبوب تلگرام در حال انتشار به روز رسانی دیگری می باشد. طبق اخبار منتشر شده به روز رسانی جدید از سرو صدای این برنامه کم می کند. این ویژگی جدید شامل چندین خصوصیت است که در طی آن پیام های ساکت تر و مکرر را مورد توجه قرار می دهد. برخی تغییرات اساسی نسخه ی ۵٫۱۰ تلگرام به شرح زیر است:

شما می توانید برای ارسال پیام های بدون صدا هنگامی که مطمئن هستید گیرنده ی پیغام خواب است، دکمه ی ارسال را نگه دارید. حالت کند ارسال پیام ها به شما این امکان را می دهد که در صورت فعال کردن آن تعداد دفعات ارسال اعضای گروه خود را کنترل و محدود کنید. همچنین می توانید عناوین دلخواه و سفارشی برای مدیران و سرپرست های گروه تنظیم کنید. در نسخه ی جدید برای باز کردن منوی پیوست بر روی نماد گیره ی کاغذ ضربه بزنید. تنظیم پخش برچسب های متحرک را تغییر دهید. در هنگام پخش ویدئو عکس ها را نیز مشاهده کنید و در نهایت ایموجی های متحرک ارسال و دریافت کنید.

پیام رسانی معمولا کمتر از تماس تلفنی برای شخص گیرنده مزاحمت ایجاد می کند، زیرا گیرنده مجبور نیست فورا با آن برخورد کند و فرصت تصمیم گیری بیشتری دارد. نسخه ی جدید تلگرام باعث می شود تا پیام رسانی به صورت یکسان انجام و از گزینه ی ارسال پیام های خاموش نیز استفاده شود. در این صورت تنها باید دکمه ی ارسال را فشار دهید تا پیام بی صدا شود.

پس از ارسال آن پیام همچنان به عنوان یک اعلان در گوشی تلفن گیرنده ظاهر می شود، در این صورت حتی اگر شخص گیرنده فراموش کند که گوشی خود را روشن کند مزاحمتی ایجاد نخواهد شد. همچنین در گپ های گروهی می توانید با فعال کردن حالت آهسته سر و صداها را نیز کاهش دهید. همه ی این موارد و برخی جزییات دیگر در آخرین نسخه از تلگرام در انتظار شماست. نسخه ی ۵٫۱۰ تلگرام اکنون در فروشگاه پلی در دسترس است. شما می توانید فایل نصبی آن را نیز دانلود و نصب کنید.