نشت اطلاعات بیشتر درباره‌ی اوّلین اسپیکر بلوتوثی قابل‌حمل Sonos

پس از مدت‌ها انتظار سرانجام توانستیم عکس‌های بیشتر از اسپیکر بلوتوثی قابل‌حمل Sonos مشاهده کنیم این تصاویر توسط Winfuture انتشار پیدا کرده است. حال با توجه به این عکس‌ها می‌توانیم اطلاعات بیشتری را درباره‌ی این اسپیکر استخراج کنیم. نشریه آلمانی که در انتشار اخبار درباره‌ی شرکت ماکروسافت شهرت دارد در یک پست تصاویر جدیدی از این محصول شرکت ماکروسافت منتشر کرده است. در این تصاویر اسپیکر مورد نظر به صورت اجمالی یک حالت ایستاده دارد و به نحوی طراحی و ساخته شده است که می‌توان آن را هرجایی به راحتی انتقال داد. در قسمت پشتی این اسپیکر یک دکمه برای استفاده از قابلیت بلوتوث تعبیه شده است و با فشار دادن آن می‌تواند به دستگاه‌های دیگر متصل شود. با نگاه دقیق‌تر به تصاویر می‌توان حدس زد که برای شارژ کردن این اسپیکر یا از درگاه USB-C استفاده می‌توان کرد یا از سوکت‌هایی که در قسمت پایین نزدیک پایه‌ها قرار داده شده است. این واقعاً یک طراحی هوشمندانه است که توسط آن می‌توانید شبکه‌ی صوتی خانه‌ی خود را به حیاط پشتی یا حمام توسعه دهید. یا به عنوان مثال در مکان‌هایی که سیستم Wifi شما قادر به پوشش دادن آن نیست مثل ساحل و یا پارک از این دستگاه برای گوش دادن به فایل‌های صوتی استفاده کنید. این اسپیکر‌ها فوق‌العاده سبک و با کیفیت هستند پس به راحتی می‌توان آن‌ها را به هر مکانی که مدنظر شما هست انتقال داد.

 

در گزارشات قبلی اطلاعات خوبی درباره‌ی این اسپیکر منتشر شده است. ماکروسافت اسم اسپیکر را Sonos move گذاشت است که در مقایسه با دو اسپیکر Sonos one/play از قد بلدتری برخوردار است. در تصاویر منتشر شده اندازه به خوبی قابل تشخیص نیست ولی از نظر پهنا کمی عریض‌تر از دو مورد ذکر شده است. این اسپیکر از دستورات مرتبط با Amazon Alexa و Google Assistant  پشتیبانی می‌کند. نکته‌ی دیگری که وجود دارد این است که وقتی در حالت بلوتوث قرار می‌گیرد دیگر نمی‌توان از Sonos App استفاده است و رفتاری شبیه به دیگر اسپیکر‌های بلوتوثی دارد و فقط می‌توان فایل صوتی اجرا کرد. همچنین دستورات مرتبط با Google Assistat در حالت بلوتوث غیرفعال می‌شود.

 

ما هنوز درباره‌ی میزان شارژدهی، مقاومت درباره‌ی آب و گرد و خاک، توانایی اتصال به دیگر اسپیکرهای Sonos برای استریو کردن صدا و مهم‌تر از همه درباره‌ی قیمت‌ آن اطلاعات زیادی در اختیار نداریم. احتمالاً در یک رویداد در تاریخ ۲۶ آگوست( چهار شهریور ماه) این اسپیکر رونمایی خواهد شد.